Poleć znajomym

Krakersy indyjskie

Jak zbierać punkty?

Autor: (1485 pkt.)

Matthi...Te krakersy są bardzo łatwe do przygotowania. Można podawać je jako przekąskę, z zupami albo jako część jakiegokolwiek posiłku. Jeśli nie możesz dostać soli kamiennej, użyj zwykłej.

Składniki

  • 300 g przesianej mąki pszennej razowej lub białej
  • 2 łyżki kminku zwykłego lub ziarna sezamowego
  • 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 2 łyżki ghee lub masła
  • ghee lub olej roślinny do smażenia
  • 1 i 1/2 łyżeczki soli kamiennej
  • 175 ml wody

Sposób przygotowania

  1. W dużej misce wymieszać mąkę, kminek, sól i proszeń do pieczenia. Dodać ghee lub masło i wymieszać. Dolać tyle wody, aby powstało dosyć twarde ciasto. Zagniatać je przez co najmniej 5 minut, aż będzie gładkie i elastyczne. Odstawić na kilka minut.

  2. Napełnić karhai lub wok tłuszczem i ustawić na średnim ogniu. Tłuszczu powinno być tyle, by krakersy mogły w nim swobodnie pływać. Gdy ghee się rozgrzewa, rozwałkować ciasto na duży kwadrat grubości 1 cm. Ostrym nożem pokroić na diamenciki albo kwadraciki o boku 5 cm. Ostrożnie włożyć połowę z nich do rozgrzanego tłuszczu. W ciągu 4-5 minut powinny upiec się z obu stron na złotobrązowy kolor. Wyjąć je łyżką cedzakową i umieścić na metalowym sitku, aby odciekł z nich nadmiar tłuszczu. W taki sam sposób usmażyć drugą połowę.

  3. Czas przygotowania i pieczenia: 30 min

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.