Poleć znajomym

Kotlety baranie z warzywami

Jak zbierać punkty?

Autor: (2850 pkt.)

Tę potrawę warto przyrządzić w lecie, kiedy jest pod dostatkiem świe­żych warzyw. Kotlety można przygotować dzień wcześniej i upiec bez­pośrednio przed podaniem.

Czas przygotowania:

Czas pieczenia:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

 • 4 kotlety (po 150 g) z udźca baraniego
 • 1/2 łyżeczka czarnego pieprzu
 • 1 łyżeczka oleju
 • 250 g marchwi, 1 por
 • 300 g mrożonego groszku
 • sól, 2 łyżki masła
 • 40 g masła ziołowego

Sposób przygotowania

 1. 1

  Mięso natrzeć olejem i oprószyć pie­przem. Odstawić do odleżenia w tem­peraturze pokojowej. Marchew obrać i pokroić w cienkie plasterki. Oczysz­czony i umyty por pokroić w plasterki. Groszek przelać letnią wodą.

 2. 2

  Kotlety usmażyć na patelni, po 3 mi­nuty z każdej strony. Wyjąć i posolić. Do tłuszczu ze smażenia dodać masło i udusić w nim marchew do miękkoś­ci, na średnim ogniu. Do miękkiej marchwi dodać groszek i por. Dopra­wić do smaku solą i pieprzem.

 3. 3

  Folię aluminiową pociąć na kawałki o wymiarach 45 x 45 cm. Na każdy ka­wałek folii położyć kotlet, warzywa 1 krążek masła ziołowego. Dwa prze­ciwległe brzegi folii złożyć razem i zagiąć kilka razy, w podobny sposób zagiąć dwa pozostałe brzegi. Upiec i podawać w folii.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.