Poleć znajomym

Konfitury z arcydzięgla

Jak zbierać punkty?

Autor: (2820 pkt.)

Składniki

  • młode, niezdrewniałe pędy arcydzięgła
  • sól (15 dag na 1 litr wody)
  • 1 kg cukru na 1 kg pędów

Sposób przygotowania

  1. Pędy i listki arcydzięgła oczyścić i po­kroić ukośnie na kawałki o długości około 10 cm. Zalać osolonym wrzątkiem i odstawić na 24 godziny, a następnie opłu­kać, zdjąć skórkę i raz jeszcze opłukać, odsączyć. Przygotować gęsty syrop, biorąc na 1 kg cukru 3/ą szklanki wody, wrzucić łodyżki i gotować na małym ogniu około 20 minut. Odstawić do ostudzenia. Następ­nego dnia doprowadzić do wrzenia i goto­wać kolejne 20 minut na niewielkim ogniu. Ponownie odstawić. Gotować do chwili, gdy łodyżki staną się przezroczyste. Można przechowywać je w syropie, jak zwykle konfitury, bądź odsączyć, posypać cukrem pudrem, osuszyć na sicie i przechowywać w szczelnie zamkniętym słoiku. Wspaniały aromatyczny i bardzo efektowny dodatek do tortów, keksów i ciastek.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.