Poleć znajomym

Konfitura z owoców cytrusowych

Jak zbierać punkty?

Autor: (1110 pkt.)

Konfiturę można przygotować z jednego gatunku owoców lub z owoców mieszanych. Wskazane jest łączenie owoców o łagodnym smaku z kwaśnymi, aromatycznymi owocami. Warto skorzystać z niż­szych cen w sezonie na owoce cy­trusowe (od listopada do czerwca) i zakupić ich większą ilość, pamię­tając jednak o jakości kupowanych owoców.

Składniki

 • 6 dużych pomarańcz
 • 2 duże grapefruity
 • 1,25 kg cukru żelującego

Sposób przygotowania

 1. 1

  1 pomarańczę i 1 grapefruit dokładnie umyć w gorącej wodzie

 2. i dobrze osuszyć. Obrać z nich skórę i pokroić w cienkie paski,

 3. zmieszać z cukrem żelującym i włożyć do dużego rondla,

 4. w którym przyrządzana będzie konfitura.

 5. 2

  Pozostałe owoce umyć i osuszyć i dokładnie obrać, usuwając biała gąbczastą warstwę. Owoce podzielić na części, usunąć pestki i pokroić na małe kawałki i zmik­sować.

 6. 3

  Masę owocową dodać do cukru — żelującego w rondlu (w proporcji na 1 l masy owocowej 1 kg cukru żelującego) i szybko zagotować na silnym ogniu (5 minut), stale mieszając. 4 Gorącą konfiturę przełożyć do wyparzonych słoików. Słoiki przy­kryć czystą ściereczką i pozosta­wić do wystudzenia. Kiedy na po­wierzchni utworzy się zastygła warstwa, na słoiki nałożyć zakręt­ki.

 7. 5 Do konfitury można dodać sieka­ne orzechy włoskie, które w niej krótko podgotować.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.