Poleć znajomym

Konfitura z marchwi

Jak zbierać punkty?

Autor: (720 pkt.)

Marchew ma właściwości oczysz­czające krew, wspomagające pro­ces wzrostu i przeciwdziałające nadmiernemu wydzielaniu kwa­sów trawiennych. Można ją wyko­rzystywać do przygotowania surówek lub przetworów na zimę. Tradycja przygotowywania prze­tworów domowych najdłużej za­chowała się na wsi i w małych miasteczkach. Tam też gospodynie przechowują stare przepisy, które i dziś warto polecić, pozwalają bowiem zaoszczędzić pieniądze i sprawić radość domownikom. Dotyczy to również konfitury z marchwi, przyrządzonej według naszego przepisu. Marchew jest jesienią tania i znakomicie nadaje się na przetwory domowe.

Składniki

 • 500 g marchwi
 • 500 g cukru żelującego
 • 4 łyżki soku z cytryny
 • laska cynamonu
 • laska wanilii
 • 1 gruszka

Sposób przygotowania

 1. 1

  Marchew obrać, opłukać, osuszyć i pokroić w paski. Wymieszać z sokiem z cytryny, cukrem żelu­jącym, cynamonem i wanilią.

 2. 2

  Gruszkę obrać, przekroić na ćwiartki, usunąć gniazdo nasienne i pokroić w plasterki. Dodać marchwi, wymieszać, odstawić na jakiś czas, aby marchew puściła sok.

 3. 3

  Marchew podgrzać na średnim ogniu, gotować 10 min od chwili wrzenia, aż stanie się miękka i szklista.

 4. 4

  Cynamon i wanilię wyjąć, konfi­turą napełnić przygotowane, wysterylizowane słoiki. Lepiej wybrać mniejsze słoiki, których zawartość szybko się zużyje.

 5. 5

  Słoiki zamknąć, podgrzać w ką­pieli wodnej do temperatury 75°C i pasteryzować 20 minut. Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.