Poleć znajomym

Konfitura pomarańczowa z winem

Jak zbierać punkty?

Autor: (2910 pkt.)

Sezon na owoce cytrusowe trwa od listopada do czerwca. Warto więc, skorzystać w tym okresie z niższych cen i zakupić ich większą ilość. Owoce można przecho­wywać w chłodnym miejscu do 2 miesięcy. Można je spożywać na surowo, w sałatkach owocowych, jako dodatek do potraw i tortów lub wykorzystać do smacznej kon­fitury.

Składniki

 • Porcja na 2 słoiki po 450 g każdy:
 • 10 pomarańcz
 • 1,75 kg cukru z dodatkiem środka żelującego lub 2 torebek pektyny
 • szczypta kwasu cytrynowego
 • 1/8 I wina Porto

Sposób przygotowania

 1. 1

  Pomarańcze dokładnie opłukać w gorącej wodzie i dobrze osu­szyć. Obrać z nich skórę i pokroić w cienkie paski, zmieszać z cuk: rem i włożyć do dużego rondla, w którym przyrządzane będą konfitury.

 2. 2

  Pozostałe pomarańcze umyć, osuszyć i dokładnie obrać, usuwa­jąc białą, gąbczastą warstwę. Owoce podzielić na części, usunąć pestki i pokroić na małe kawałki. Dokładnie odmierzyć 1,6 l masy pomarańczowej.

 3. 3

  Masę dodać do cukru w rondlu i szybko zagotować, stale miesza­jąc. Dodać kwasek cytrynowy i doprowadzić do wrzenia. Jeżeli cukier nie zawiera środka żelują­cego należy dodać 2 torebki pek­tyny i krótko gotować (według wskazówek na torebce). Dolać wino i ponownie doprowadzić do wrzenia.

 4. 4

  Gorącą konfiturę przełożyć do wyparzonych słoików. Słoiki przy­kryć czystą ściereczką i pozosta­wić do wystudzenia. Kiedy na po­wierzchni utworzy się zastygła warstwa, na słoiki nałożyć zakręt­kę.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

 1. KORAL 30 września 2018, 9:41

  ciekawa