Poleć znajomym

Kluski śląskie

Jak zbierać punkty?

Autor: (9962 pkt.)

Kluski śląskie są jednym z charakterystycznych dań kuchni polskiej. Pamiętam, że od zawsze gościły w moim rodzinnym domu. Pomagałam mamie w ich przygotowaniu, a szczególnie w tej najbardziej zabawnej czynności jaką jest robienie dziurek. Dziurki w kluskach są bardzo ważnym elementem - stworzone są do tego, aby zatrzymać w sobie jak najwięcej pysznego sosu.

Czas przygotowania:

Czas gotowania:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

  • 1,5 kg ziemniaków
  • 1 jajko
  • 2 płaskie łyżeczki soli
  • mąka ziemniaczana

Sposób przygotowania

  1. Ziemniaki gotujemy w osolonej wodzie do miękkości. Odcedzamy i przeciskamy przez praskę. Ziemniaki w misce wyrównujemy i dzielimy nożem na cztery części. Jedną część ziemniaków odkładamy na bok, na pozostałe ziemniaki . To miejsce uzupełniamy mąką ziemniaczaną do wysokości ziemniaków.

  2. Dodajemy jajko, sól i zagniatamy jednolite ciasto. Dłońmi formujemy jednakowej wielkości kulki. Na środku każdej kluski robimy palcem dziurkę. Gotowe kluski układamy na tacy obsypanej mąką i przykrywamy ściereczką. Kluski wrzucamy partiami na gotującą się, osoloną wodę. Gotujemy około 2 minut od wypłynięcia klusek na wierzch. Ugotowane, gorące kluski podajemy z ulubionym sosem. U nas najczęściej jest to sos grzybowy lub gulasz.

  3. Notes

  4. - jeżeli ziemniaki mielimy w maszynce do mięsa, należy je wcześniej dobrze wystudzić

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.