Poleć znajomym

Kawa po irlandzku

Jak zbierać punkty?

Autor: (1050 pkt.)

Kawa i herbata to znane od wie­ków i najbardziej rozpowszechnio­ne gorące napoje. Trudno czasem uwierzyć, że do XVI wieku kawa znana była wyłącznie ludom wy­znającym islam, natomiast herbatę pito w Chinach już około 500 roku n.e. Zarówno kawa, jak i herbata swe orzeźwiające działanie za­wdzięczają alkaloidom - kofeinie oraz teinie. Orzeźwiająco działają także napoje przyrządzane z do­datkiem kawy lub herbaty.

Składniki

  • 1/4 I irlandzkiej whisky
  • 4 łyżki brązowego cukru
  • 3/8 I mocnej kawy
  • 1/8 I śmietanki 30%
  • odrobina kakao

Sposób przygotowania

  1. Whisky i cukier powoli podgrzać do momentu rozpuszczenia się cu­kru i uważać, aby cukier się nie przypalił. Płyn podgrzewać stale mieszając, ale nie gotować. Gorącą whisky przelać do 4 szklanek. Po­wierzchnię napoju podpalić, a kie­dy płomień zgaśnie, dolać kawę. Śmietankę ubić, przełożyć do szklanek i posypać kakao.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

  1. dominik (Gość) 11 maja 2012, 13:49

    to może od razu kupić 'łiski bezalkoholową'...