Poleć znajomym

Kasztany polskie

Jak zbierać punkty?

Autor: (5970 pkt.)

Składniki

  • 50 dag dużej białej fasoli (jaś)
  • 75-80 dag cukru
  • aromat migdałowy lub waniliowy
  • gorzkie kakao lub starta czekolada do obtoczenia

Sposób przygotowania

  1. Fasolę przebrać, zalać przegotowaną let­nią wodą i odstawić na całą noc. Na­stępnego dnia ugotować w tej samej wodzie (najlepiej wykorzystać do tego celu szyb­kowar) - fasola powinna być bardzo mięk­ka, prawie rozgotowana. Odcedzić, obrać ze skórki i przetrzeć przez sito. Cukier wymieszać z 3-4 łyżkami ciepłej, przego­towanej wody i podgrzewać na niewielkim ogniu, stale mieszając, drewnianą łyżką, dopóki nie powstanie gęsty syrop. Syrop wymieszać, a jeszcze lepiej zmiksować z przetartą fasolą i kilkoma kroplami aro­matu. Powinna powstać elastyczna gęsta masa. Formować niewielkie kulki i obta­czać w kakao lub startej na tarce czekola­dzie. Ułożyć na tacy i wstawić do lodówki przynajmniej na 1-2 godziny przed plano­wanym spożyciem.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.