Poleć znajomym

Kartofle Darphin

Jak zbierać punkty?

Autor: (5790 pkt.)

Czas przygotowania:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

 • 8 kartofli
 • 160 g sklarowanego masła
 • sól
 • Porcja dla 4 osób.

Sposób przygotowania

 1. 1

  Kartofle starannie umyć, obrać i pokroić w ,,julienne". Osolić, po czym podzielić na 4 równe porcje (obranych kartofli już nie myć, bowiem w trakcie smażenia nie zlepiłyby się ze sobą w placuszki).

 2. 2

  Na patelni o średnicy 12—15 cm silnie rozgrzać 40 g masła. Nałożyć porcję kartofli i ugnieść je lekko widelcem, nadając im kształt regularnego, okrągłego placka.

 3. 3

  Smażyć na silnym ogniu póki nie zazłocą się od spodu, po czym zmniejszyć ogień i smażyć przez ok. 7 minut. Odwrócić i dosmażać przez ok. 6 minut. Zdjąć z patelni i odstawić w ciepłe miejsce. W podobny sposób usmażyć pozostałe porcje.

 4. By skrócić czas przygotowania potrawy użyć można jednocześnie dwu lub większej liczby patelni (zaczynać

 5. wtedy smażenie na każdej z nich w odstępach mniej więcej pięciominutowych), lub smażyć większe porcje na dużej patelni i dzielić je tuż przed podaniem.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.