Poleć znajomym

Karp w cebuli

Jak zbierać punkty?

Autor: (5475 pkt.)

Czas wykonania: 70 min

30 min

 

Ocena:
Brak ocen

Składniki

  • 2 karpie
  • 4 duże cebule
  • 2 jajka
  • 15 dag macy
  • sól
  • pieprz cukier

Sposób przygotowania

  1. Rybę oczyścić z łusek, odciąć głowy i, nie przecinając brzucha, usunąć wnętrz­ności przez otwór, który powstał po odcięciu głowy. Karpia podzielić na dzwon­ka, delikatnie zdjąć skórę, usunąć kręgosłup i większe ości. Z głowy wyjąć oczy i skrzela. 2 cebule pokroić w paski, wrzucić do garnka, dodać głowy, kręgosłup i ości. Całość zalać wodą, doprawić solą, pieprzem oraz cukrem i na niewielkim ogniu gotować 20 minut. Wywar odcedzić. Dzwonka z jednego karpia przepu­ścić przez maszynkę wraz z macą, którą wcześniej należy kilka minut moczyć w wodzie. Białka ubić na sztywno, a żółtka dodać do masy rybnej. Pianę z białek delikatnie połączyć z nadzieniem z karpia, doprawić solą i pieprzem; a następnie napełnić masą pozostałe dzwonka ryby i ułożyć je na dnie naczynia do gotowania. Pozostałą cebulę drobno posiekać i wrzucić do garnka. Całość zalać rosołem z głów i trzymać na ogniu około 30 minut. Rybę, wywar i cebulę przełożyć na półmisek i odstawić do wystygnięcia. Podawać z surówkami.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.