Poleć znajomym

Kapusta kwaszona w słojach

Jak zbierać punkty?

Autor: (2910 pkt.)

Składniki

  • głowy kapusty
  • szara sól kamienna (na 1 kg, juz poszatkowanej kapusty 2 płaskie łyżeczki soli)
  • solanka: woda (żródlana, stołowa niegazowana)
  • sól

Sposób przygotowania

  1. Obraną z wierzchnich liści głowę kapusty szatkujemy jak najcieniej. W czasie szatkowania odrzucamy głąby i wszystkie zgrubienia im kapusta delikatniejsza, tym smaczniejsza. Poszatkowaną, przekładamy do dużej mi­ski, solimy (najlepsza szara sól kamienna), mieszamy, od­stawiamy na całą noc pod przykryciem. Następnego dnia kapustę odciskamy, najlepiej w czystej, lnianej ściereczce lub na sicie. Dobrze odsączoną ubija­my w słojach z zamknięciem typu twist-off na 3/4 wyso­kości słoja. Kto lubi, może dodać do kapusty plasterki lub wiórki utartej marchwi, płaską łyżeczkę nasion kmin­ku lub małe, kwaskowe jabłko. Kapustę zalewamy solan­ką przygotowaną w proporcji - na 1 I wody (źródlanej, oligoceńskiej lub stołowej niegazowanej) płaska łyżecz­ka soli, zakręcamy wieczka i ustawiamy w piwnicy, w ciemnym miejscu. Kapusta powinna stać przez 2 mie­siące w jednym miejscu bez poruszania.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.