Poleć znajomym

Kapuśniak piemoncki

Jak zbierać punkty?

Autor: (3390 pkt.)

Składniki

  • 1 mała główka białej kapusty (ok. 1 kg)
  • 50 dag czerstwego chleba pszennego
  • 25 dag sera fontina
  • 1 1/2 l wywaru mięsnego
  • masło do wysmarowania formy i do pieczenia
  • 1 łyżeczka soli

Sposób przygotowania

  1. Kapustę podzielić na 4 części, wyciąć głąb. Ćwiartki kapusty po­szatkować. Kapustę gotować do miękkości w osolonej wodzie około 40 minut. Formę żaroodporną wysmarować masłem. Chleb pokroić w cienkie kromki. Ser pokroić możliwie cienko. Pod­grzać wywar mięsny. Nagrzać piekarnik do 220 °C. Dno wysma­rowanej masłem formy wyłożyć kromkami chleba i skropić wy­warem mięsnym. Kapustę przełożyć na sitko i osaczyć. Położyć na chleb warstwę kapusty.

  2. Kapustę posypać wiórkami masła i obłożyć kilkoma plastra­mi sera. Na to znów położyć warstwę chleba, skropić wywarem, dodać kapustę, wiórki masła i ser, aż do zużycia wszystkich składników. Zakończyć warstwą chleba obsypaną wiórkami ma­sła. Pozostałą część wywaru wlać do formy. Zupę zapiekać w piekarniku 20 minut.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.