Poleć znajomym

Jak kroić kurczaka

Autor: Data: 3 listopada 2009, 12:42 Komentarze (2) »

Odpowiedni sposób krojenia drobiu upieczonego w całości jest bardzo ważny. Pozwoli uzyskać eleganckie porcje mięsa, przy zachowaniu ich smaku i soczystości.

Od tego zaczynamy

Ostrym nożem głęboko nacinamy mięso między udkiem, a piersią kurczaka, indyka lub gęsi. Udo odchylamy na bok i nożem kroimy je w stawie. Aby odciąć podudzie od udka tniemy nożem w stawie łączącym obie porcje.

Następnie

Korpus indyka czy gęsi zaczynamy kroić od piersi. Gdy drób jest duży, odcinamy od piersi płaty mięsa jednakowej grubości. Gdy kroimy kurczaka, odcinamy najpierw skrzydełka, potem przecinamy pierś wzdłuż mostka, mięso odcinamy nożem od kości i dopiero wtedy kroimy je na plastry.

Zobacz więcej o: krojenie mięsa, krojenie kurczaka, krojenie drobiu, indyk, gęś, praktyczne porady, gotowanie

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły

 • Gorący temat: Najlepsze dania z drobiu

  Data: 10 kwietnia 2012, 16:59 Komentarze (2) »

  Drób jest mięsem, które chyba najczęściej gości na naszych stołach ze względu na cenę, dostępność i uniwersalność. Warto mieć na podorędziu więcej niż tylko kilka przepisów, by ...

 • Przepis dnia: Zrolowany kurczak

  Data: 6 lutego 2012, 14:08 Komentarze (1) »

  Prezentujemy wam jeden z przepisów wyróżnionych w konkursie Kuchnia pełna zdrowia. Choć autorce nie udało się wylosować nagrody głównej, z tak dietetycznym podejściem do odżywiania wygra ...

 • Mięsa nadziewane

  Data: 28 sierpnia 2010, 10:41 Komentarze (2) »

  Nadziewać możemy kurczaki, gęsi, indyki, kaczki. Potrawy nadziewane możemy podać na świąteczny obiad, uroczystą kolację lub inne specjalne przyjęcie.

 • Ekspert od kuchni: PolskieSouthBeach

  Data: 29 czerwca 2011, 11:09 Komentarze (0) »

  Ania od prawie półtora roku gotuję zgodnie z dietą South Beach i walczy ze stereotypem „odchudzanie to nie jedzenie”. Nikogo nie głodzi, odkrywa nowe smaki i świetnie się bawi, gotując.

Komentarze:

 1. Ania (Gość) 10 grudnia 2009, 13:24

  Krojenie drobiu to zawsze był dla mnie problem , wypróbuje krojenie wg wskazowek - mam nadzieję ,ze sie uda.

 2. blagro1 4 lutego 2011, 15:05

  Ciekawe to napisane jak kroić kurczaka. Jednak ja myślę że mało kto zwraca na to uwagę.