Poleć znajomym

JAJA W GALARECIE

Jak zbierać punkty?

Autor: (1545 pkt.)

Składniki

  • 6 jaj gotowanych na twardo lub 10-12 gotowanych jajeczek przepiórczych,
  • mala puszka, zielonego groszku,
  • pół litra wywaru z jarzyn i zalewa z zielonego groszku,
  • 3 płaskie łyżki stołowe żelatyny.
  • Do przybrania kilka plasterków cytryny, marynowana papryka ewentualnie marynowane wiśnie, zielona sałata, majonez.

Sposób przygotowania

  1. Jaja ugotowane na twardo obieramy ze skorupek i przecinamy wzdłuż na połówki. (Jąjka przepiórcze zostawiamy w całości). Zielony groszek osączamy dokładnie z zalewy i układamy na półmisku równą warstwą. Na groszku umieszczamy jajka, przecięciem do góry. Przyrządzamy galaretkę: żelatynę zmiękczamy kilkoma łyżkami wywaru z jarzyn, gdy napęcznieje rozpuszczamy ją w gorącym wywarze z jarzyn i groszku, krótko zagotowujemy, doprawiamy do smaku solą, pieprzem, sokiem z cytryny, odrobiną cukru i przecedzamy przez gęste sitko. Częścią lekko przestudzonej galarety zalewamy ostrożnie jajka ułożone na groszku. Kiedy zacznie stygnąć, przybieramy listkami zielonej sałaty, plasterkami cytryny, marynowaną papryką. Zalewamy resztą galarety i pozostawiamy w chłodnym miejscu do zastygnięcia.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.