Poleć znajomym

Jabłka miłości - przepis dnia

Autor: Data: 14 sierpnia 2012, 7:23 Komentarze (1) »

Urodzeni w epoce krętych jak wąż kolejek i słodkiej wody z saturatora z pewnością pamiętają ich rumiane lica, śmiejące się do przechodniów ze stoisk ulicznych sprzedawców.

Ich zapach przyciągał jak magnes z drugiego końca ulicy i nie sposób było przejść obok nich obojętnie. Nadziane na patyk, ociekające karmelem jabłko dzierżyło się dumie w małej rączce niczym ogromne berło i podgryzało łapczywie w drodze do domu.

Dziś nikt już ich nie sprzedaje, chyba że w wesołym miasteczku. Dzięki Annie, która przywołała słodkie wspomnienia, po 30 latach odtwarzamy te błyszczące, nieprzyzwoicie słodkie cudeńka w domu... sparaliżowani strachem, że dziś nie będą nam aż tak bardzo smakować i czar wspomnień pryśnie jak bańka mydlana.

Jak sama nazwa wskazuje, takie krwistoczerwone jabłuszko może być uzupełnieniem ważnych deklaracji! A może nawet ich wyrazem.

Pamiętacie? Lubiliście?

Zobacz więcej o: jabłka karmelizowane, jabłka miłości, owocowe desery

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły

Komentarze:

  1. halina52 15 sierpnia 2012, 11:20

    Ciekawy artykuł o jabłkach. jabłka chyba każdy lubi. Na pewno inaczej smakowały 40 lat temu , wiem z swojego doświadczenia.