Poleć znajomym

Indyjskie przekąski

Jak zbierać punkty?

Autor: (1485 pkt.)

Sposób przygotowania

  1. Jedną z atrakcji kuchni indyjskiej są przekąski. Mogą one być posiłkiem same w sobie lub dodatkiem do innych potraw. Większość z nich dobrze łączy się z odpowiednimi czatnejami. Niektóre przekąski, takie jak pakory lub makaron sewian, przygotowuje się bardzo szybko. Inne, takie jak samosy i kaczori, wymagają więcej czasu, ponieważ trzeba je wałkować i wypełnić nadzieniem, jednakże czas poświęcony na ich przygotowanie na pewno nie będzie stracony. Szczególnie smaczne są samosy. Srila Prabhupada przepowiedział, że staną się one tak popularne na Zachodzie, jak są obecnie w Indiach.

  2. Ten rozdział przedstawia niektóre klasyczne metody przygotowywania przekąsek: nadziewanie kaczori i zamykanie ich przez zakręcanie, zawijanie samos i fałdowanie ich brzegów, formowanie wad w jednej ręce i robienie makaronu z mąki z grochu włoskiego. Nie ma metod przyspieszających proces przygotowania tych przekąsek ani przyrządów, które mogłyby zastąpić cię w tej pracy. Kiedy jednak nabierzesz doświadczenia, czynności te przestaną być trudne. Większość przekąsek możesz przygotować wcześniej i podgrzać je na kilka minut przed podaniem.

  3. Zasadniczym składnikiem używanym do przygotowywania wielu przekąsek jest ghee wykorzystywane do smażenia na patelni lub takiego smażenia, podczas którego przekąski pływają na powierzchni tłuszczu. Możesz zastąpić je olejem roślinnym, ale potrawy wiele zyskują dzięki delikatnemu zapachowi i smakowi ghee.

  4. Innym składnikiem często używanym do przekąsek jest mąka z grochu włoskiego, zwana w języku hindi besan. Ma ona bardzo charakterystyczny smak i zapach.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.