Poleć znajomym

Indyjskie napoje

Jak zbierać punkty?

Autor: (2030 pkt.)

Sposób przygotowania

  1. Zgodnie z tym, co mówi Ayur-weda, picie podczas posiłku takiej ilości płynu, by wypełnił on jedną czwartą żołądka, pomaga w trawieniu. Picie między posiłkami gasi pragnienie; pomaga również w chłodzeniu ciała, kiedy jest gorąco, lub rozgrzewaniu go, gdy jest zimno.

  2. Napoje z jogurtu, takie jak lassi, chłodzą ciało. Pij je więc w porze letniej, lecz unikaj przed snem czy kiedy ciało jest wychłodzone, szczególnie porą zimową. Cytryna jest użyteczna o każdej porze roku. Herbata z imbirem, cytryną i odrobiną miodu chroni ciało przed przeziębieniami w czasie zimy. A napoje cytrynowe takie jak nimbu pani i dżira pani są odświeżające w porze letniej. Kiedy planujesz przyrządzenie jakiegoś napoju na upalny letni dzień, zrób go zawczasu i użyj trochę tego napoju do zrobienia kostek lodowych, które możesz z nim podawać. Jeśli się spieszysz, możesz posłodzić napój drobnoziarnistym cukrem, który rozpuszcza się w ciągu kilku sekund.

  3. Najlepszym napojem do rozgrzania ciała jest bez wątpienia gorące mleko krowie. Ayur-weda mówi, że mleko odżywia również komórki mózgowe — lecz musisz pić je gorące, aby system trawienny był w stanie przyswoić jego subtelne właściwości. Dlatego zawsze gotuj mleko tuż przed podaniem go, chyba że zamierzasz pić je natychmiast po wydojeniu.

  4. Wedy mówią, że gościowi — bez względu na to, czy jest on przyjacielem, czy wrogiem — należy ofiarować przynajmniej wygodne miejsce do siedzenia, coś do picia i jakieś ciepłe słowa. Jeśli nie masz żadnego napoju, podaj przynajmniej szklankę wody.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.