Poleć znajomym

Gruszki w occie winnym

Jak zbierać punkty?

Autor: (1605 pkt.)

Podczas zbiorów zostaje dużo małych gruszek, z którymi czasem nie wiadomo co zrobić. A właśnie takie gruszki doskonale nadają się do zalewy. Powinny być jeszcze niezbyt dojrzałe, twarde i nieuszkodzone.

60 min

30 min

Ocena:
Średnia 4/5 (1 głos)

Składniki

 • 3 kg małych gruszek sierpniowych
 • 3/4 l octu winnego (5%)
 • 1,5 kg cukru
 • 2 kawałki cynamonu
 • 5 goździków
 • skórka z 1/2 cytryny

Sposób przygotowania

 1. 1

  Gruszki opłukać i obrać, usunąć szypułki. Włożyć do posolonej wody, aby nie ściemniały.

 2. 2

  Obrane skórki gotować 10 minut w 1/2 litra wody z octem, cukrem, cynamonem, goździkami i skórką z cytryny. Przecedzić przez sito i dobrze wycisnąć. Tak otrzymany sok jeszcze raz zagotować.

 3. 3

  Gruszki osuszyć, kolejno w 3 por­cjach dodawać do soku i gotować do zeszklenia. Następnie wyjąć, po­zostawić na sitku do osaczenia i ułożyć w słoikach.

 4. 4

  Wrzącym doprawionym do smaku sokiem zalać gruszki, a słoiki od ra­zu zakręcić. Przechowywać w tem­peraturze 15°C. Jeśli nie można za­pewnić takich warunków przecho­wywania, należy owoce w słoikach pasteryzować 15 minut w tempera­turze 75°C.

Ocena:
Średnia 4/5 (1 głos)

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.