Poleć znajomym

Gruszki w czerwonym winie

Jak zbierać punkty?

Autor: (945 pkt.)

Gruszki można gotować w cało­ści, przekrojone na połówki lub pokrojone na kawałki. Owoce w całości przydadzą się do przy­brania półmisków z serem i zim­nych przystawek, połówki można nadziać borówkami i podawać do dziczyzny, ósemkami można przy­brać placek, a kawałki wykorzy­stać do sałatek owocowych.

60 min

30 min

Ocena:
Średnia 5/5 (1 głos)

Składniki

 • 3 kg zielonych gruszek
 • 1 łyżka octu
 • 1 1/2 I czerwonego wina
 • 400 g cukru
 • 5 połówek lasek cynamonu
 • 10 goździków
 • 1 buteleczka środka żelującego w płynie

Sposób przygotowania

 1. 1

  Gruszki obrać, wyciąć gniazda nasienne. Owoce pokroić. Gniazda nasienne gotować w winie 10 minut, po czym wino przefiltrować. Gruszki zanurzyć na krótko w wo­dzie z octem, aby nie ściem­niały.

 2. 2

  Wino podgrzać z cukrem, cynamonem i goździkami, dodać środek żelujący i cienki plaste­rek gruszki, zagotować. Grusz­kę skosztować i w razie po­trzeby dodać więcej cukru lub wina, aby zachować równowa­gę między kwaskowym i słod­kim smakiem.

 3. 3

  Gruszki ciasno ułożyć warstwami w słoikach i zalać gorącym winem. Słoiki natychmiast za­mknąć i włożyć do garnka z wodą o temperaturze 60°C.

 4. 4

  Pasteryzować 20 minut w temperaturze 75°C.

 5. 5

  Gruszki w winie przechowywać w ciemnym miejscu, aby pod wpływem światła nie zmieniły barwy na brązową, ponieważ w takim stanie nie nadają się do przybrania po­traw.

Ocena:
Średnia 5/5 (1 głos)

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.