Poleć znajomym

Gruszki kandyzowane

Jak zbierać punkty?

Autor: (2700 pkt.)

Składniki

  • 1 kg jędrnych niewielkich gruszek
  • 1 kg cukru
  • 3 łyżki miodu
  • skórka i sok z 1/2 cytryny
  • 2 szklanki źródlanej wody
  • 1 kieliszek brandy lub rumu 1/2 szklanki orzechów włoskich podzielonych na połówki

Sposób przygotowania

  1. Gruszki dokładnie umyć, cienko obrać, przekroić na połówki i usunąć gnia­zda nasienne. Skropić obficie sokiem cy­trynowym i brandy. W rondelku z nie­rdzewnej stali przygotować gęsty syrop z wody, cukru i miodu. Delikatnie włożyć gruszki wraz z sosem i smażyć na małym ogniu około 30 minut. Zdjąć z ognia i zo­stawić w ciepłym miejscu na noc. Nastę­pnego dnia konfitury ponownie zagotować na małym ogniu i smażyć do chwili, gdy owoce staną się przezroczyste (konfitury nie należy mieszać łyżką, a jedynie po­trząsać rondelkiem). Gotowe gruszki wy­jąć z syropu i ułożyć na wyłożonej folią aluminiową blasze. Wstawić do letniego piekarnika i suszyć około godziny, następnie zgasić płomień i pozostawić gruszki na noc. Następnego dnia owoce zamoczyć w syropie i jeszcze raz włożyć do ciepłego piekarnika. Kiedy gruszki z wierzchu wy­schną, ale pozostaną miękkie w środku, przełożyć je do wyparzonych słoików i za­mknąć wygotowanymi pokrywkami. Pozo­stały syrop zagotować, włożyć orzechy i smażyć na małym ogniu, dopóki orzechy nie staną się przezroczyste. Przełożyć do wyparzonego słoika i dokładnie zamknąć. Takie gruszki podaje się na specjalne oka­zje. Układa sieje na ozdobnym talerzu i do środka każdej połówki wkłada połówkę orzecha.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.