Poleć znajomym

Grilowana kiełbaska po chińsku

Jak zbierać punkty?

Autor: (5445 pkt.)

Czas wykonania: 15 min

30 min

 

Ocena:
Brak ocen

Składniki

  • 1 kiełbaska wieprzowa
  • 1 duża cebula dymka, część biała na marynatę:
  • 1 łyżka sosu sojowego
  • 1 łyżka wina ryżowego
  • 1 łyżeczka sosu ostrygowego
  • 1 łyżeczka sosu chili

Sposób przygotowania

  1. Kiełbaskę przeciąć wzdłuż, a następnie każdą połówkę na dwie części. Wy­mieszać składniki marynaty, polać nią kiełbaskę, odstawić na minimum 30 mi­nut. Cebulę dymkę pociąć w półplasterki. Grilować kiełbaskę i cebulę na śred­nim żarze, obracając od czasu do czasu, aż się ładnie przyrumieni.

  2. DOBRA RADA:

  3. Wino ryżowe jest nie tylko napojem, ale także nieodzownym dodatkiem w chińskiej kuchni, służącym do przyprawiania wielu potraw. Aromatycznego wina ryżowego, produkowanego z kleistego ryżu, drożdży i wody nie należy mylić z japońską sake, która ma o wiele łagodniejszy smak. Niestety, wino ryżo­we jest u nas praktycznie nieosiągalne. Na szczęście można je zastąpić wysoko­gatunkowym., wytrawnym sherry. W razie braku sherry można użyć „Nalewki Babuni" lub wódki wymieszanej ze słodkim winem w stosunku 1 do 1.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.