Poleć znajomym

Gotuj zdrowo, w odpowiednich naczyniach

Autor: Data: 8 czerwca 2008, 0:12 Komentarze (2) »

Dzięki takim urządzeniom w kuchni, jak wok, szybkowar czy parowar przygotowanie posiłku jest nie tylko szybsze, ale i zdrowsze. W kilka minut danie ugotujemy, usmażymy albo udusimy.

Smażenie w woku

Smażenie w tej półokrągłej, głębokiej patelni trwa krócej niż na patelni tradycyjnej. W 10 minut danie jest już gotowe. Sekretem jest ich dokładne posiekanie i pokrojenie na kawałki jednakowej wielkości. Wystarczy niewielka ilość oleju, aby usmażyć nie tylko warzywa, ale i mięso. Podczas przygotowania potrawy należy pamiętać, aby cały czas mieszać składniki, lub podrzucać je do góry. Wszystkie muszą mieć kontakt z gorącym żeliwem.

Duszenie w szybkowarze

Szybkowar MPM JL 9301 H

W tym stalowym, szczelnie zamykanym garnku, wzrasta podczas gotowania ciśnienie, a temperatura cały czas utrzymuje się na stałym poziomie. Dzięki temu czas gotowania skraca się o połowę. Ziemniaki będą więc gotowe już po 7 minutach! Szybko ugotowane potrawy zachowują więcej składników odżywczych. Są nie tylko zdrowsze, ale i smaczniejsze.

Gotowanie w parowarze

Urządzenie składa się z kilku naczyń, ustawionych jedna na drugiej. Pod spodem znajduje się pojemnik z wodą, którą doprowadza się do wrzenia. Wydobywająca się para gotuje znajdujące się w naczyniach produkty. Gotowanie w parowarze jest bardzo zdrowe, m.in. ze względu na mniejsze zapotrzebowanie soli przez składniki, jakie się w nim gotuje. Ich smak jest naturalny.

Parowar Tefal VC 7001 Vitamin+

Patelnia grillowa

Do smażenia bez tłuszczu możesz wykorzystać patelnię grillową. Wykonana jest z żeliwa i posiada powłokę, która zapobiega przywieraniu potraw.

Zobacz więcej o: gotowanie, parowar, wok, szybkowar, zdrowe gotowanie

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły

 • Gotowanie makaronu

  Data: 13 stycznia 2011, 12:09 Komentarze (4) »

  Wszyscy przepadają za włoską kuchnią i makaronem. Nie wszyscy potrafią go jednak dobrze ugotować. Podczas gotowania makaronu powinniśmy pamiętać o kilku rzeczach.

 • Gotowanie na parze

  Data: 7 czerwca 2010, 11:50 Komentarze (6) »

  Gotowanie potraw na parze jest nie tylko bardzo zdrowe, ale też smaczne. Idealne dla wszystkich zapracowanych i dbających o szczupłą sylwetkę.

 • Ekspert od kuchni: Kayenn

  Data: 10 maja 2011, 14:18 Komentarze (0) »

  Keyenn – pasjonatka potraw dietetycznych, gotowa udowodnić każdemu, że kuchnia zdrowa może być jednocześnie niesamowicie smaczna. Od 7 lat mieszka w Niemczech, gdzie oddaje się malarstwu i ...

 • Ekspert od kuchni: PolskieSouthBeach

  Data: 29 czerwca 2011, 11:09 Komentarze (0) »

  Ania od prawie półtora roku gotuję zgodnie z dietą South Beach i walczy ze stereotypem „odchudzanie to nie jedzenie”. Nikogo nie głodzi, odkrywa nowe smaki i świetnie się bawi, gotując.

Komentarze:

 1. Niolkaniolka (Gość) 11 grudnia 2008, 16:12

  nom gotuje od 6mies w ten sposob i też polecam. Ziemniaki z garnka a ziemniaki z parowaru to duża różnica. Mozna kupić na promocjach w marketach za ok. 60zł. Niezła i tanią firmą jest clatronic.

 2. Szymon (Gość) 7 lipca 2009, 17:55

  Szkoda tylko, że te "miski" parowarów są wykonywane z wysoce szkodliwych poliwęglanów. Materiał ten po podgrzaniu emituje szkodliwą substancję - BPA (bisphenol-A). O jej szkodliwości sporo można przeczytać w Internecie, a jest ona udowodniona cytowanymi na stronach o tejże substancji badaniami amerykańskich uczonych.