Poleć znajomym

Gotowanie fasoli

Autor: Data: 20 stycznia 2011, 8:44 Komentarze (4) »

Bogata w białko fasola powinna być składnikiem naszej codziennej diety. Jak ugotować fasolę, by była smaczna i nie powodowała dolegliwości żołądkowych?

 • Po otwarciu paczki z fasolą należy ją dokładnie przebrać i wypłukać.

 • Przed gotowaniem fasoli należy ją namoczyć w wodzie, najlepiej przez całą noc. Namoczenie fasoli przez noc sprawia, że nie będziemy mieli po niej wzdęć i gazów.

 • Następnie należy wymienić wodę i gotować fasolę pod przykryciem aż będzie miękka (przez około 50 minut). Wymiana wody wiąże się jednak z utratą witaminy B i wielu składników mineralnych. Jeżeli chcesz zachować wszystkie skarby, gotuj fasolę w tej samej wodzie, w której była moczona.

 • Jeśli nie mamy czasu na namoczenie możemy wypróbować drugi sposób gotowania fasoli. Suche nasiona fasoli zalewamy zimną wodą i doprowadzamy do wrzenia. Gdy tylko się zagotuje dolewamy zimną wodę. Czynność powtarzamy 2-3 razy. Fasola będzie miękka po godzinie.

 • Nie powinniśmy jeść niedogotowanej fasoli, gdyż jest ciężkostrawna.

 • By zmniejszyć działanie wzdymające fasoli, do gotowania dodaj cząber, kminek lub koper włoski.

Zobacz więcej o: fasola, gotowanie fasoli

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Komentarze:

 1. agata1722 2 lutego 2011, 14:45

  By zmniejszyć działanie wzdymające fasoli, do gotowania dodaj cząber, kminek lub koper włoski.-bardzo przydatna wskazówka

 2. blagro1 4 lutego 2011, 14:50

  Tak bardzo ciekawy i przydatny artykuł

 3. agata1722 15 lutego 2011, 16:24

  oby więcej takich artykułów

 4. mietka (Gość) 3 marca 2011, 15:42

  jakie tutaj są pyszności!!!!!!!!!