Poleć znajomym

Gotowanie fasoli

Autor: Data: 20 stycznia 2011, 8:44 Komentarze (4) »

Bogata w białko fasola powinna być składnikiem naszej codziennej diety. Jak ugotować fasolę, by była smaczna i nie powodowała dolegliwości żołądkowych?

 • Po otwarciu paczki z fasolą należy ją dokładnie przebrać i wypłukać.

 • Przed gotowaniem fasoli należy ją namoczyć w wodzie, najlepiej przez całą noc. Namoczenie fasoli przez noc sprawia, że nie będziemy mieli po niej wzdęć i gazów.

 • Następnie należy wymienić wodę i gotować fasolę pod przykryciem aż będzie miękka (przez około 50 minut). Wymiana wody wiąże się jednak z utratą witaminy B i wielu składników mineralnych. Jeżeli chcesz zachować wszystkie skarby, gotuj fasolę w tej samej wodzie, w której była moczona.

 • Jeśli nie mamy czasu na namoczenie możemy wypróbować drugi sposób gotowania fasoli. Suche nasiona fasoli zalewamy zimną wodą i doprowadzamy do wrzenia. Gdy tylko się zagotuje dolewamy zimną wodę. Czynność powtarzamy 2-3 razy. Fasola będzie miękka po godzinie.

 • Nie powinniśmy jeść niedogotowanej fasoli, gdyż jest ciężkostrawna.

 • By zmniejszyć działanie wzdymające fasoli, do gotowania dodaj cząber, kminek lub koper włoski.

Zobacz więcej o: fasola, gotowanie fasoli

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły

 • Gotowanie jajek

  Data: 28 kwietnia 2010, 11:04 Komentarze (3) »

  Gotowanie jajek nie jest tak proste, jak się na pozór wydaje. To jajko, które miało być na twardo łatwo może stać się niedogotowane, a to na miękko - ścięte za mocno, gdy nie trzymamy ...

 • Gotowanie bobu

  Data: 10 stycznia 2011, 14:07 Komentarze (2) »

  Bób to na ogół pyszna zabawa i smakowite danie. Jest strączkową rośliną zawierającą dużo białka, dzięki czemu jest bardzo zdrowy. Ponadto, gotowanie bobu jest wyjątkowo łatwe.

 • Gotowanie ziemniaków

  Data: 20 stycznia 2011, 21:33 Komentarze (5) »

  Ziemniaki to warzywa, które od wieków goszczą na polskich stołach. Gotowanie ziemniaków to codzienna i łatwa czynność, jednak aby prawidłowo ją wykonać, warto zapoznać się z naszymi ...

 • Gotowanie ryżu

  Data: 11 stycznia 2011, 12:13 Komentarze (4) »

  Gotowanie ryżu wydaje się łatwym zadaniem, bo na torebkach zazwyczaj podane są instrukcje. Warto jednak znać parę wskazówek, zwłaszcza, że każdy rodzaj ryżu gotuje się inaczej.

Komentarze:

 1. agata1722 2 lutego 2011, 14:45

  By zmniejszyć działanie wzdymające fasoli, do gotowania dodaj cząber, kminek lub koper włoski.-bardzo przydatna wskazówka

 2. blagro1 4 lutego 2011, 14:50

  Tak bardzo ciekawy i przydatny artykuł

 3. agata1722 15 lutego 2011, 16:24

  oby więcej takich artykułów

 4. mietka (Gość) 3 marca 2011, 15:42

  jakie tutaj są pyszności!!!!!!!!!