Poleć znajomym

Gotowanie brokułów

Autor: Data: 6 maja 2010, 13:05 Komentarze (2) »

Brokuły to cenne źródło witaminy C, wapnia, żelaza i potasu. Sprawdź, jak je ugotować, by podczas obróbki cieplnej straciło jak najmniej swoich cennych właściwości.

Kupując brokuły staraj się zawsze wybierać warzywa o zwartych główkach i świeżej, zielonej barwie, z miękkimi, delikatnymi łodygami. Te, które już zakwitły na żółto nie są smaczne, a ich wartości odżywcze są raczej znikome. Brokuły należy szybko przygotowywać, najwyżej w ciągu 1-2 dni, aby nie stracić tego, co w nich najcenniejsze - witamin i minerałów. Gotujemy je w lekko osolonej wodzie, z dodatkiem odrobiny cukru, ok. 5-6 min. Powinny być al dente, więc czas zależy od grubości łodyżek. Warzywa zawsze wkładaj do wrzątku, korzonkami do dołu. Gotowanie na parze również zajmuje jedynie kilka minut.

Przygotowując brokuły zrezygnuj z duszenia ich w tłuszczu, ponieważ wtedy twardnieją. Ugotowane podawaj z masłem i bułką tartą lub wykorzystaj do naszych przepisów na brokuły.

Zobacz więcej o: gotowanie, gotowanie brokułów, jak ugotować brokuły, porady kulinarne

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Komentarze:

  1. Cinu (Gość) 31 grudnia 2010, 11:39

    Brzmi pysznie!

  2. Gabrielo (Gość) 31 grudnia 2010, 11:41

    Aż by się zjadło