Poleć znajomym

Gorący temat: Wielkanocne słodkości

Autor: Data: 30 marca 2012, 11:39 Komentarze (0) »

Przygotowania do świąt czas zacząć … na przykład od zaplanowania najsłodszej i w wielu domach najbardziej wyczekiwanej części menu.

Wielkanoc nie wszystkim kojarzy się z zapachem prażonych orzechów, topionej czekolady, skórki pomarańczowej, mielonego twarogu i wzrastającego ciasta drożdżowego. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie świąt bez mazurka, ogromnej baby, paschy i sernika, zebraliśmy przepisy na wypieki i potrawy, które nie tylko zachwycają smakiem, ale będą też pięknie prezentować się na uroczystym stole.

Mazurki

Marcepanowy mazurek z karmelizowanymi jabłkami i pomarańczowa nutą. Fot. Anna

Mazurek cytrynowy. Fot. n_zak

Pascha

Pascha to propozycja dla prawdziwych fanów słodkości i tych, którzy świąteczny nadmiar kalorii zamierzają natychmiast wybiegać. Ta wywodząca się z tradycji rosyjskiej i ukraińskiej potrawa jest zwykle nieprzeciętnie słodka, a co za tym idzie - bardzo tucząca.

Pascha z musem truskawkowym. Fot. n_zak

Baby wielkanocne

Jeśli chodzi o babki drożdżowe - wiadomo - na dwoje babka wróżyła. Początkujące gospodynie, które nie miały jeszcze do czynienia z ciastem drożdżowym i zabierają się za przygotowania na ostatnią chwilę, znajdą wśród naszych przepisów propozycje bardzo łatwe w wykonaniu, a jednak równie imponujące i smaczne.

Baba szafranowa na sposób staropolski. Fot. Atria C

Serniki

Nie sposób wymienić wszystkich wyśmienitych serników, które gościły na naszym wirtualnym stole. Sami zobaczcie: Serniki najróżniejsze. I jak tu się zdecydować?

Sernik z owocami wg Wojciecha Modesta Amaro. Fot. Agata Jędraszczak

Sernik śmietankowy. Fot. Edyta Rosner

Sernik czekoladowo-pomarańczowy. Fot. kornik

Sernik z truskawkami. Fot. Maria Z i Ariadna

Zobacz więcej o: Wielkanoc, wypieki, mazurek, baba wielkanocna, pascha

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.