Gorący temat: Wielkanoc na wesoło

Autor: Data: 2 kwietnia 2012, 10:42

Jak często w przedświątecznej krzątaninie przeganialiście dzieci z kuchni, krzycząc, że zawadzają i plączą się pod nogami, a potem siłą próbowaliście zatrzymać je przy stole?

Często dziwimy się, jak można rezygnować z rodzinnych tradycji kulinarnych i spędzać święta poza domem. Otóż można, a brak domowych przysmaków jest stosunkowo niską ceną za możliwość skoncentrowania się na spędzaniu czasu z najbliższymi.

Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie Wielkanocy bez własnego ciasta drożdżowego i śniadania z jajkiem w 10 różnych odsłonach, zadbaj o to, by w przygotowaniach brali udział wszyscy domownicy, zwłaszcza ci najmłodsi. Dla nich święta to wciąż czas pełen magii i od Ciebie zależy, jak będą wspominać go do końca życia. Wspólna zabawa, mnóstwo śmiechu i dom tętniący kolorami to recepta na niezapomniane chwile i zainteresowanie nawet największego niejadka.

Wesołe śniadanie

Nie musisz przeorganizowywać całego menu, by zadowolić swoje dziecko, ale o ile przyjemniej byłoby, gdyby każdy znalazł na stole coś z osobistą dedykacją! Jesteśmy w o tyle idealnej sytuacji, że z wielkanocnych przysmaków można niewielkim nakładem pracy wyczarować prawie całe zoo. Dla nas to być może tylko jajko z oliwkowymi oczkami, ale w wyobraźni dziecka dzieją się prawdziwe cuda, a i nie jeden dorosły spojrzy na nasze dzieła z zachwytem. I co najważniejsze, takie śniadaniowe śliczności możecie przygotować wspólnie!

Słodkości wspólnie tworzone

Nie ma lepszej zabawy od wspólnego dekorowania ciasteczek. Koniec. Kropka.

Kolorowe ozdoby

Wielkanoc to czas radości, oczyszczenia, nowej energii i przebudzenia się do życia. Zamanifestujmy to kolorem, który nie tylko ożywi nasze domy po przytłaczającej zimie, ale też przykuje uwagę najmłodszych. Inspiracji do stworzenia prostych, aczkolwiek zaskakujących i efektownych dekoracji świątecznego stołu jest co niemiara. Ty też potrafisz zaczarować swoich domowników kreatywnością!