Poleć znajomym

Gorący temat: Wielkanoc na wesoło

Autor: Data: 2 kwietnia 2012, 10:42 Komentarze (0) »

Jak często w przedświątecznej krzątaninie przeganialiście dzieci z kuchni, krzycząc, że zawadzają i plączą się pod nogami, a potem siłą próbowaliście zatrzymać je przy stole?

Często dziwimy się, jak można rezygnować z rodzinnych tradycji kulinarnych i spędzać święta poza domem. Otóż można, a brak domowych przysmaków jest stosunkowo niską ceną za możliwość skoncentrowania się na spędzaniu czasu z najbliższymi.

Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie Wielkanocy bez własnego ciasta drożdżowego i śniadania z jajkiem w 10 różnych odsłonach, zadbaj o to, by w przygotowaniach brali udział wszyscy domownicy, zwłaszcza ci najmłodsi. Dla nich święta to wciąż czas pełen magii i od Ciebie zależy, jak będą wspominać go do końca życia. Wspólna zabawa, mnóstwo śmiechu i dom tętniący kolorami to recepta na niezapomniane chwile i zainteresowanie nawet największego niejadka.

Wesołe śniadanie

Nie musisz przeorganizowywać całego menu, by zadowolić swoje dziecko, ale o ile przyjemniej byłoby, gdyby każdy znalazł na stole coś z osobistą dedykacją! Jesteśmy w o tyle idealnej sytuacji, że z wielkanocnych przysmaków można niewielkim nakładem pracy wyczarować prawie całe zoo. Dla nas to być może tylko jajko z oliwkowymi oczkami, ale w wyobraźni dziecka dzieją się prawdziwe cuda, a i nie jeden dorosły spojrzy na nasze dzieła z zachwytem. I co najważniejsze, takie śniadaniowe śliczności możecie przygotować wspólnie!

Słodkości wspólnie tworzone

Nie ma lepszej zabawy od wspólnego dekorowania ciasteczek. Koniec. Kropka.

Kolorowe ozdoby

Wielkanoc to czas radości, oczyszczenia, nowej energii i przebudzenia się do życia. Zamanifestujmy to kolorem, który nie tylko ożywi nasze domy po przytłaczającej zimie, ale też przykuje uwagę najmłodszych. Inspiracji do stworzenia prostych, aczkolwiek zaskakujących i efektownych dekoracji świątecznego stołu jest co niemiara. Ty też potrafisz zaczarować swoich domowników kreatywnością!

Zobacz więcej o: Wielkanoc, jajka, zabawne potrawy wielkanocne

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły

 • Gorący temat: Dynia

  Data: 14 września 2011, 11:23 Komentarze (0) »

  Myślisz "dynia" i przychodzą ci do głowy wyłącznie Halloweenowe dekoracje? Zobacz, ile z tej wielkiej, pomarańczowej kuli można jeszcze wyczarować.

 • Gorący temat: Czas na piknik

  Data: 30 kwietnia 2012, 8:07 Komentarze (3) »

  Rowery, dobre humory, wiklinowy kosz, a w nim własnoręcznie przygotowane smakołyki, na które nigdy nie mamy czasu w przeciętny weekend - tak nam się maluje wizja tegorocznej majówki.

 • Gorący temat: Na jagody

  Data: 5 lipca 2011, 16:18 Komentarze (2) »

  Choć nie są tanie, nie odmawiaj ich sobie. Porcja jagód to balsam dla skóry, kompres na zmęczone oczy, lekarstwo na skołatane nerwy i - przede wszystkim - pieszczota dla podniebienia.

 • Gorący temat: Przetwory

  Data: 6 września 2011, 18:24 Komentarze (0) »

  Gdy nastają mroźne wieczory, niewiele rzeczy podnosi na duchu tak jak wspomnienie lata własnoręcznie zamknięte w słoikach i butelkach.