Poleć znajomym

Gorący temat: Tłusty czwartek

Autor: Data: 16 lutego 2012, 9:38 Komentarze (0) »

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła – tak mówi staropolskie przysłowie, a jeden z przesądów głosi, że jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka, może później zapomnieć o powodzeniu w życiu.

Jeśli chcesz uniknąć prześladującego pecha i wyrzucenia na margines społeczeństwa, w tym dniu po palcach musi spłynąć ci tłuszcz, na twarzy błyszczeć lukier, a czarne gustowne wdzianko biurowe upstrzyć cukier puder.

W trosce o wasze zdrowie, nie polecamy oczywiście nieumiarkowanej celebracji. Jesteśmy natomiast zdania, że szkody można ograniczyć przygotowując tłustoczwartkowe przysmaki w domu. Standardowe menu to oczywiście:

Pączki

Oto niekwestionowany król tłustoczwartkowego menu - Wielmożny Pan Pączek! Bogactwo możliwości w kwestii nadzienia i oprawy. Odkryliśmy nawet przepis na pączusia w wersji warzywnej.

Faworki czyli chrust

Fot. codzisjemymamo

Pączki pączkami, ale bez faworków też sobie Tłustego Czwartku nie wyobrażamy. Są może odrobinę bardziej pracochłonne, ale za to jakieś takie bardziej swojskie i tradycyjne.

Oponki

Nazwy tłumaczyć chyba nie trzeba. Kształtne oponki to kolejna słodka strona karnawału godna uwagi jeśli rzeczywiście dajemy sobie dzisiaj kaloryczną dyspensę.

Aga-aa

Fot. Atria C

Fot. Anna

Zobacz więcej o: tłusty czwartek, pączki, faworki, chrust, oponki

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły

 • Gorący temat: Bakłażan

  Data: 14 maja 2012, 13:16 Komentarze (0) »

  Nie bez powodu bakłażana zwie się również 'gruszką miłosną - można pokochać go do szaleństwa!

 • Gorący temat: Awokado

  Data: 23 kwietnia 2012, 13:52 Komentarze (0) »

  Trudno polecać awokado ze względu na walory smakowe - choć w odpowiednim połączeniu tworzy niepowtarzalne kompozycje - ale jego właściwości odżywcze są godne peanów.

 • Gorący temat: Chłodniki

  Data: 28 czerwca 2011, 10:37 Komentarze (1) »

  W tym tygodniu „Gorący temat” zrobił nam się wyjątkowo chłodny. Nadchodzą upalne dni, czas więc sięgnąć po przepisy na orzeźwiające, letnie zupy.

 • Gorący temat - kakao

  Data: 28 października 2011, 17:30 Komentarze (0) »

  Czekolada na gorąco z mleczną pianką, kremowe tiramisu i popularny murzynek mają je wszystkie w sobie. Co takiego? Oczywiście kakao!