Poleć znajomym

Gorący temat: Menu na "Śledzika"

Autor: Data: 21 lutego 2012, 10:47 Komentarze (0) »

To właśnie ten dzień, gdy do głosu dochodzi ryba! Dajmy jej mówić do woli, bo dziś ma być różnorodnie, smacznie i obficie!

Dziś na całym świecie rozbrzmiewać będzie muzyka, ulicami przetoczą się huczne parady, sale balowe wypełnią się zamaskowanymi gośćmi, a stoły będą uginać się pod tradycyjnymi symbolami obfitości – w krajach anglojęzycznych będą to na przykład naleśniki! W Polsce, niezmiennie od setek lat, wtorek przed Środą Popielcową należeć będzie do śledzia i jego rybich kuzynów.

Zebraliśmy dla was najlepsze przepisy, aby wasze celebracje nie odbiegały daleko od weneckich maskarad czy nowoorleańskiego Mardi Gras:)

Śledzie w wielu odsłonach

Tak niewyszukany, że ochrzczono go nawet mianem "potrawy kryzysowej", a jednak ma tyle twarzy, że nigdy się nie znudzi. Słodki, słony, kwaśny, pikantny - najlepiej spróbować go w każdym wydaniu, a że dzisiaj właśnie o rozpustę chodzi, nie musimy specjalnie się dokonywać drastycznych selekcji. Warto też nadmienić, że śledź to ryba bogata w wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3,a także imponujące źródło witaminy E, D, B2, B6, wapnia i fosforu.

I jeszcze kilka słów o przyrządzaniu i wartości odżywczej śledzi. Życzymy wybornego zakończenia karnawału!

Zobacz więcej o: śledź, ryba, ostatki

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły

 • Gorący temat: Dzień Dziecka

  Data: 30 maja 2011, 9:05 Komentarze (11) »

  1-go czerwca pewnie nie obejdzie się bez prezentów, ale jeśli nie możesz pozwolić sobie na drogie zabawki, przygotuj swojemu dziecku wspaniałą kulinarną niespodziankę.

 • Gorący temat: Dynia

  Data: 14 września 2011, 11:23 Komentarze (0) »

  Myślisz "dynia" i przychodzą ci do głowy wyłącznie Halloweenowe dekoracje? Zobacz, ile z tej wielkiej, pomarańczowej kuli można jeszcze wyczarować.

 • Gorący temat: Szpinak

  Data: 14 czerwca 2011, 14:57 Komentarze (2) »

  Świeży szpinak to hit letniego sezonu, ale jest dostępny stosunkowo krótko, więc pozwól twoim daniom zazielenić się czym prędzej. Ponieważ wybór przepisów może przyprawić o zawrót ...

 • Gorący temat: Przyjęcie w ogrodzie

  Data: 25 czerwca 2012, 15:36 Komentarze (6) »

  To prawda, że nie trzeba wiele, by urządzić spotkanie przy grillu, a podanie jedzenia na tekturowych talerzykach nie jest żadnym naruszeniem zasad savoir-vivre'u. Czasami wystarczy jednak kilka ...