Gorący temat - kakao

Autor: Data: 28 października 2011, 17:30

Czekolada na gorąco z mleczną pianką, kremowe tiramisu i popularny murzynek mają je wszystkie w sobie. Co takiego? Oczywiście kakao!

Zimnych dni coraz więcej niż ciepłych, a wraz z temperaturą spadają jesienią i zimą nasze humory. Na szczęście, w kuchni znajdziemy niejedno remedium, które z jesienną chandrą rozprawi się w mig! Łasuchy wiedzą co to takiego. Oczywiście kakao i wszystkie słodkości świata z jego udziałem.

Od samego myślenia o czekoladowych musach z wiśniami, tiramisu rozpływającym się w ustach i gorącej czekoladzie z prawdziwym gorzkim kakao, śmietanką i likierem Irish Cream znikają wszystkie sezonowe smutki, odchodzi tęsknota za słonecznym latem i powraca dobry humor.

Domowe słodycze

Nic tak nie cieszy i dobrze smakuje jak domowe słodycze. Pamiętacie film "Czekolada", w którym główna bohaterka wyczarowywała z kakao niezliczone pralinki? Te czekoladowe cudeńka miały moc roztapiania ludzkich serc, otwierania ust i łagodzenia obyczajów. Wypróbujcie to w domu i obdarujcie swoich najbliższych słodyczami, których nie ma nikt inny. Oto kilka pomysłów.

zdjecie: Zaytoon

Napoje

zdjęcie: Abbra

Gdy temperatura spadnie na dobre, znajdziecie w napojach sporządzonych na bazie kakao świetny sposób na rozgrzanie się. Zwłaszcza, gdy wzbogacicie je alkoholowym likierem lub whiskey.

Ciasta i ciasteczka

Widząc takie słodkości mięknie każda silna wola. Czekoladowe torty szwarcwaldzkie, słodko-gorzkie muffinki ze skórką pomarańczową, murzynki z orzechami - ehhhh, gdyby nie ten kult szczupłego ciała, jadło by się i jadło rozpieszczając zmysły ...

zdjęcie: Anna

Desery

zdjęcie: Maria Z i Ariadna

A jeśli nie będziecie mieć czasu na skomplikowane ciasta, zafundujcie sobie i innym szybki deser - oczywiście z kakao w roli pierwszoplanowej!