Poleć znajomym

Gorący temat: Gazpacho

Autor: Data: 18 czerwca 2012, 13:27 Komentarze (0) »

Wywodzi się z Andaluzji i początki, pod względem składu, miała bardzo skromne. Dziś ulega rozmaitym wariacjom, które bezwzględnie łączy istotny wspólny mianownik - zupa ma być zimna i przynosić ulgę w trakcie upałów.

Mówi się o niej "zupa ubogich robotników" i faktycznie, podstawę gazpacho stanowią surowe warzywa (przede wszystkim pomidory i papryka), oliwa, ocet i chleb. Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie, by dorzucić do niej lub podać w osobnych miseczkach pokrojone jajka, wędlinę, oliwki, migdały i cokolwiek przyjdzie nam jeszcze do głowy - to wciąż będzie gazpacho.

Biorąc sobie do serca słowa kaiserki, naszej ekspertki kulinarnej, która twierdzi że...

"Nie ma niewłaściwego przepisu na gazpacho. Może być białe, zielone, pomarańczowe lub czerwone, czyli tylko brak fantazji narzuca ograniczenia. Można jeść łyżką, zachowując część składników niezmiksowanych, można zmiksować i popijać z lodem. Można podawać z dodatkami lub bez dodatków",

... polecamy wam kilka przepisów, zachęcając jednocześnie do śmiałych eksperymentów na własną rękę (i żołądek).

Przepisy do wypróbowania:

Jedni bez chłodników nie wyobrażają sobie lata; inni za żadne skarby świata nie tknęliby zimnej zupy. Do której grupy należycie?

Zobacz więcej o: gazpacho, pomidory, zupy, chłodniki

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły

 • Gorący temat: Chłodniki

  Data: 28 czerwca 2011, 10:37 Komentarze (1) »

  W tym tygodniu „Gorący temat” zrobił nam się wyjątkowo chłodny. Nadchodzą upalne dni, czas więc sięgnąć po przepisy na orzeźwiające, letnie zupy.

 • Gorący temat: Grzybobranie

  Data: 26 sierpnia 2011, 15:49 Komentarze (0) »

  „Panienki za wysmukłym gonią borowikiem, którego pieśń nazywa grzybów pułkownikiem. Wszyscy dybią na rydza; ten wzrostem skromniejszy i mniej sławny w piosenkach, za to ...

 • Gorący temat: Jesienno-zimowe zupy

  Data: 9 listopada 2011, 17:33 Komentarze (1) »

  W okresie jesienno-zimowym nie powinny opuszczać menu nawet na chwilę. Dowiedz się o niezaprzeczalnych walorach zup i odkryj powiew świeżości w dobrze znanych ci przepisach.

 • Gorący temat: Bób

  Data: 2 lipca 2012, 9:13 Komentarze (1) »

  Nieodłączny towarzysz lata, źródło cennych wartości odżywczych i jedna z tych rzeczy, którą albo się kocha, albo nienawidzi - bób znów panoszy się na straganach i testuje siłę naszej ...