Poleć znajomym

Gorący temat: Dzień zakochanych

Autor: Data: 14 lutego 2012, 10:36 Komentarze (1) »

Dla tych, którzy obchodzą - garstka pomysłów na proste, bezkolizyjne i ekspresowe przedostanie się do serca ... oczywiście przez żołądek.

To prawda, że miłość powinniśmy okazywać sobie codziennie. Prawdą jest też, że codziennie powinniśmy wspólnie zasiadać przy stole. Jeśli zaniedbaliście jedno i drugie, dziś macie okazję przypomnieć sobie, ile radości i satysfakcji niesie obdarowywanie - nawet jeśli nasza inwencja ogranicza się do koślawego serca namalowanego ketchupem na kanapce.

Śniadanie do łóżka

Umówmy się, że każde śniadanie podane do łóżka rodzi przypływ uczuć. Jeśli nie chcecie na tym poprzestać i macie zamiar dodatkowo zaimponować kreatywnością, mamy kilka adekwatnych pomysłów – mniej lub bardziej tematycznych, ale z pewnością niecodziennych.

Fot. n_zak

W blasku świec

Fot. piegusek1976

Śniadanie to podstawa dnia, ale w przypadku kulinarnych podbojów serc, do decydującego starcia dochodzi przy kolacji, gdy zrelaksowani, otuleni ciemnością i rozświetleni blaskiem świec, zakochani są bardziej podatni na magię smaków, aromatów i bodźców wzrokowych. W menu stawiamy na dary morza - bo nie wymagają szumnej oprawy, są symbolem wyrafinowania i, podobno, wzmagają pożądanie.

Słodkości na dzień cały

Owszem, zawsze można zadowolić się holenderskimi truskawkami i bitą śmietaną, ale dla wymagających mamy inne propozycje, choć i tu nie będzie większych niespodzianek - królują kształtne serduszka i czekolada!

A jeśli od wrażeń smakowych wciąż nie zaszumiało w głowie, walentynkowy koktajl Disaronno powinien załatwić sprawę!

Polecane artykuły

Zobacz więcej o: Walentynki, Menu dla zakochanych

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Podobne artykuły

 • Gorący temat: Dzień Dziecka

  Data: 30 maja 2011, 9:05 Komentarze (11) »

  1-go czerwca pewnie nie obejdzie się bez prezentów, ale jeśli nie możesz pozwolić sobie na drogie zabawki, przygotuj swojemu dziecku wspaniałą kulinarną niespodziankę.

 • Gorący temat: Chłodniki

  Data: 28 czerwca 2011, 10:37 Komentarze (1) »

  W tym tygodniu „Gorący temat” zrobił nam się wyjątkowo chłodny. Nadchodzą upalne dni, czas więc sięgnąć po przepisy na orzeźwiające, letnie zupy.

 • Gorący temat: Lekkie sałatki

  Data: 14 lipca 2011, 9:20 Komentarze (0) »

  W upalne dni jesteśmy wystarczająco ociężali, by jeszcze dodatkowo obciążać się obfitymi posiłkami. Lato to idealny czas na lekkie sałatki, które wbrew pozorom mogą stanowić bogate ...

 • Gorący temat: Przyjęcie w ogrodzie

  Data: 25 czerwca 2012, 15:36 Komentarze (6) »

  To prawda, że nie trzeba wiele, by urządzić spotkanie przy grillu, a podanie jedzenia na tekturowych talerzykach nie jest żadnym naruszeniem zasad savoir-vivre'u. Czasami wystarczy jednak kilka ...

Komentarze:

 1. ola (Gość) 14 lutego 2012, 11:36

  ech, żeby jeszcze ktoś to zechciał rano przygotować i zakochanym dostarczyć do łóżka, byłoby super ;)