Poleć znajomym

Gorący temat: Cykoria

Autor: Data: 28 maja 2012, 13:26 Komentarze (0) »

Niewielka, a jednak kryje w sobie imponujące wartości odżywcze i walory prozdrowotne. Nie jest też obojętna dla urody. Jeśli do tej pory cykoria nie zwróciła twojej uwagi, czas dać jej szansę i dorzucić kilka zrolowanych listków do sałatki.

Czy to ze względu na niepozorny wygląd, czy charakterystyczną goryczkę, cykoria nie gości zbyt często w polskim menu. A szkoda, bo zawiera sporo witamin i beta-karotenu, a dzięki laktukopikrynie (substancji odpowiedzialnej za specyficzny, gorzkawy smak) stymuluje pracę wątroby i usprawnia trawienie.

Sałatki

Charakterystyczna gorycz cykorii nie jest przypadkowa i spełnia ważną funkcję, ale jeśli chcesz się jej pozbyć, wystarczy wyciąć jej główne źródło czyli głąby. Gorycz jest też mniej wyczuwalna po obróbce termicznej.

Łódeczki

Ciekawa alternatywa dla klasycznej cykoriowej sałatki, doskonale sprawdza się w roli przystawki czy przekąski na przyjęciu w ogrodzie.

Różności

Zobacz więcej o: cykoria, sałatki

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.