Poleć znajomym

Gawronie mleczko

Jak zbierać punkty?

Autor: (810 pkt.)

Składniki

  • 3 jajka
  • 5 dag margaryny lub masła
  • 1 1/2 tabliczki czekolady
  • sok z cytryny
  • sól

Sposób przygotowania

  1. Czekoladę pokruszyć i razem z tłuszczem rozpuścić w kąpieli wodnej (czyli umie­szczając rondelek na większym garnku z gotującą się wodą). Ostudzić do temperatury pokojowej. Białka ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę, pod koniec ubija­nia dodać sok z cytryny. Żółtka wymie­szać (a jeszcze lepiej zmiksować) z roz­topioną czekoladą z tłuszczem, a następ­nie delikatnie połączyć z pianą z białek. Nalać do małych miseczek, przykryć folią spożywczą i wstawić do chłodnej lodówki do zastygnięcia. Można także przygoto­wać bardziej wyszukany deser: w tym ce­lu tortownicę należy wyłożyć folią alu­miniową i przykryć biszkoptami namo­czonymi w kawie, kakao lub mleku i le­ciutko odciśniętymi. Na biszkopty należy wylać masę czekoladową. Można także zastygłą masę czekoladową polać czeko­ladową polewą - danie wtedy będzie ab­solutnie szałowe!

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.