Poleć znajomym

Galaretki i marmolady z czarnej porzeczki

Jak zbierać punkty?

Autor: (1110 pkt.)

Pierwsze owoce czarnej porzecz­ki dojrzewają zwykle pod koniec czerwca. Sezon na te owoce jest krótki; trwa do końca sierpnia. Galaretki i marmolady z czarnej porzeczki są wysoko cenione ze względu na ich znakomity smak i wysoką zawartość witamin i pektyn.

Składniki

 • 2,5 kg czarnej porzeczki
 • 2,5 kg cukru
 • niewielka ilość cukru żelującego

Sposób przygotowania

 1. 1

  Świeże owoce porzeczki opłu­kać, usunąć łodyżki, dokładnie osaczyć i zważyć (około 2,25 kg).

 2. 2

  Owoce wymieszać w mikserze. Porzeczki można sprasować ra­zem z łodyżkami i zważyć prze­cedzony sok. Można użyć również maszynki do mięsa i odcedzić miazgę.

 3. 3

  Miazgę owocową włożyć do garnka, wymieszać z cukrem i szybko zagotować.

 4. 4

  Gotować na dużym ogniu 10 sekund, dodać cukier żelu­jący i kilkakrotnie zagotować.

 5. 5

  Przepłukane w gorącej wodzie słoiki osuszyć. Marmoladę prze­lać do słoików tak, by do kra­wędzi naczynia pozostał centymetr. Chłodzić, dopóki na po­wierzchni marmolady nie ut­worzy się zastygła warstwa.

 6. 6

  Z celofanu wyciąć krążki o śre­dnicy równej średnicy szyjek słoików, namoczyć je w rumie lub koniaku i ułożyć na powierzchni marmolady. Słoiki zamknąć nakrętką lub celofa­nem i owinąć gumką.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.