Poleć znajomym

Galaretka z pigwy

Jak zbierać punkty?

Autor: (3270 pkt.)

Składniki

  • 2 kg owoców pigwy
  • 75 dag cukru
  • 3 l źródlanej wody

Sposób przygotowania

  1. Owoce umyć i usunąć pestki (skórkę i gniazda nasienne zachować), pokroić w kostkę. Przełożyć do płaskiego rondla z nierdzewnej stali, zalać zimną wodą i go­tować do miękkości na małym ogniu (o­koło 30 minut). Wywar przecedzić, wy­mieszać z cukrem i gotować, stale mie­szając, na małym ogniu do chwili, gdy galaretka zgęstnieje. Nalać do wyparzo­nych niewielkich słoików i zamknąć wy­gotowanymi pokrywkami. Z rozgotowa­nych owoców można przyrządzić smaczną marmoladę: wystarczy przetrzeć je przez sito i dodać cukier (w proporcji: na 1 kg owoców - 40 dag cukru). Następnie pod­grzewać na małym ogniu, stale mieszając, do chwili, gdy powstanie jednolita masa. Można dodać także szczyptę mielonych goździków lub cynamonu. Przechowywać w niewielkich słoikach.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.