Poleć znajomym

Galaretka w warstwach

Jak zbierać punkty?

Autor: (2700 pkt.)

Czas przygotowania:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

 • 200 g malin
 • 1 opakowanie (2 torebki) galaretki o smaku malinowym
 • 4-5 łyżek stołowych cukru
 • 500 ml (1/2 l) wody
 • 125 ml (1/8 I) śmietanki

Sposób przygotowania

 1. 1

  Maliny przebrać (nie myć). Kilka ładnych malin zostawić do dekoracji, a pozostałe włożyć do szklanej miski (średnica 20 cm).

 2. 2

  Galaretkę przygotować z cukrem i wodą według instrukcji na opakowaniu - ale z podanymi tutaj składnikami. Połowę płynu nalać na maliny w misce, miskę postawić ukośnie w lodówce i pozostawić do zastygnięcia galaretki.

 3. 3

  Jedną trzecią pozostałego płynu nalać do malej, płaskiej miski, pozostałe 2/3 do naczynia do ubijania. Obydwa naczynia pozostawić do zastygnięcia galaretki.

 4. 4

  Gdy 2/3 galaretki zacznie zastygać ubić na sztywno śmietankę. Galaretkę ubić ręcznym robotem na pianę i dodać do śmietany. Masę śmietanową nałożyć na galaretkę w szklanej misce, wyrównać i ponownie wstawić do schłodzenia.

 5. 5

  Gotową galaretkę z małej miseczki pokroić w drobną kostkę i wraz z pozostawionymi malinami posypać nią danie.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.