Witaj na Forum kulinarnym Przepisy.NET

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Przypalające się przyprawy

Zgłoś nadużycie #1 25 lutego 2011, 21:55

Tiszka Lepię pierogi
Mój mężczyzna wyjątkowo lubi, gdy robię frytki z przyprawami - smażę je od razu z oregano, pieprzem itp. Jakaś rada, jak ograniczyć zwęglanie się przypraw?

Zgłoś nadużycie #2 27 lutego 2011, 1:55

ekonomiss Obieram ziemniaki
ja jak smażę ziemniaki jako talarki, to daję przyprawę pod sam koniec smażenia :) wtedy ziemniaki się usmażą, ale przyprawy nie zdążą się spalić

Zgłoś nadużycie #3 2 marca 2011, 17:26

agata1722 Młodszy kucharz
też uważam że najlepiej dodać pod koniec sma żenia no ale jak robimy parę parti to już to nie przejdzie może po prosty w misce już po wyjęciu dodać przyprawy i wymieszać

Zgłoś nadużycie #4 2 marca 2011, 22:49

Tiszka Lepię pierogi
Hm, wtedy frytki nie będą smakowały jak trzeba, nie będzie możliwosci, żeby choć trochę przegryzły się z przyprawami. No i oregano latające wokół talerza nie jest fajne ;)

Zgłoś nadużycie #5 7 marca 2011, 22:02

magdusia231 Lepię pierogi
Może warto rozważyć wariant ze świeżymi ziołami: rozgrzać olej z ziołami a następnie je wyjąć przed włożeniem frytek. Olej będzie pachniał ziołami i nie będzie problemu spalenizny.

Zgłoś nadużycie #6 8 stycznia 2021, 10:06

poloniczanka Obieram ziemniaki
Tak konkretnie to ja się nie znam na gotowaniu ale być może za dużą temperaturę dajesz przez co przyprawy znacznie szybciej zwęglają się. Zastanawiam się nad tym czy papryka będzie w takim przypadku dobrą przyprawą? Bo moja koleżanka poleciła mi tę stronę https://www.ceneo.pl/Przyprawy_jednoskladnikowe/Rodzaj :P apryka.htm na której to można znaleźć kilka różnych odmian takiej papryki. Także z pewnością zamówię sobie do domu.