Witaj na Forum kulinarnym Przepisy.NET

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Ocenianie przepisów

Zgłoś nadużycie #1 23 lutego 2011, 19:20

blagro1 Młodszy kucharz
Co sądzicie o tym ocenianiu przepisów? Podobno za najlepiej oceniane są nagrody ale co to za sprawiedliwość jak część użytkowników ocenia przepisy tak aby było to na ich korzyść. Dawają taką ocenę by swoje przepisy przebić do przodu. Według mnie to nie jest sprawiedliwe ocenianie bo każdy może oceniać jak chce i i robić wszystko aby swój przepis przebić do przodu oceniając przepis kogoś innego na np. 1 :)

Zgłoś nadużycie #2 23 lutego 2011, 21:23

HUGO Administrator
1. Nie ma nagród za "dobrze ocenione przepisy"
2. Proszę o konkretne przykłady gdzie ktoś ocenia przepisy na swoją korzyść.
3. Według statystyk ocen (wiemy kto jak ocenia dane przepisy) nie występują na stronie prostackie zachowania takie jak ocenianie innym przepisów na 1 więc jesteś pierwszą osobą która proponuje takie  "rozwiązanie" przebicia się do przodu.
4. Proszę o propozycję lepszego systemu głosowania jeśli obecny jest tak bardzo zły.
Moderator Przepisy.NET

Zgłoś nadużycie #3 27 lutego 2011, 9:12

blagro1 Młodszy kucharz
No co do oceniania to ciężko mi powiedzieć jaki sposób byłby dobry.

Zgłoś nadużycie #4 3 marca 2011, 9:28

Tiszka Lepię pierogi
Ocenianie jest chyba mniejszym problemem, niż plaga komentarzy nic nie wnoszących ani na forum, ani pod przepisami. Trudno uznać na forum odpowiedź " też tak uważam" za wartościową czy przydatną, to raczej tylko spam.

Zgłoś nadużycie #5 3 marca 2011, 15:28

Alicja Żywczak Moderator
Tak, to jest problem, bo niektóre komentarze są typu "smaczne", "wygląda ładnie".
Ale jest jeszcze druga sprawa: dodawanie przepisów właściwie nijakich, bez zdjęć, z niestarannym opisem wykonania -  w zasadzie mozna wziąć gazetę, książkę i odpisywać jak leci. Ale tutaj nie oto chodzi. Chcemy by nas szanowano, szanujmy innych.
Powinno się mieć jakieś zasady i poczucie zwykłej uczciwości (ale to pewnie już inna strona medalu).
W dzisiejszych czasach coraz trudniej szukać uczciwości.

Zgłoś nadużycie #6 15 marca 2011, 11:31

halina52 Kuchmistrz
Nie ma żadnego promowania swojego przepisu ,zeby był najlepszy. Ja tak uważam, Bo po co?

Zgłoś nadużycie #7 22 lutego 2015, 21:47

Milka54 Młodszy kucharz
Może administrator serwisu mógłby usuwać nijakie przepisy, np. takie: http://www.przepisy.net/tambule-in-chemple/, lub typu "kompot: do wrzącej wody wrzucić owoce, wsypać cukier i gotować 10 minut". Co o takim rozwiązaniu myślicie?
Milka54

Zgłoś nadużycie #8 25 sierpnia 2016, 16:33

HABIBI Lepię pierogi
To jest właśnie "plaga" wszelkich stronek z punktami zamiennymi na wyróżnienia i nagrody... niestety.... strasznie mnie irytują komentarze w stylu "nie wiem", "nie znam", "nie próbowałam" albo "zgadzam się z...", "chyba muszę wypróbować" , "dobre"...

Zgłoś nadużycie #9 1 lutego 2017, 6:56

Dragon Stoję na zmywaku
Z ocenami różnie bywa i ciężko znaleźć złoty środek.

Zgłoś nadużycie #10 7 kwietnia 2017, 11:47

krystian443 Stoję na zmywaku
a kto te przepisy ocenia