Witaj na Forum kulinarnym Przepisy.NET

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

nieprzyjemny zapach w lodówce

Zgłoś nadużycie #1 28 września 2011, 16:57

dorota830405 Lepię pierogi
Macie może jakieś domowe sposoby na zwalczanie nieprzyjemnego zapachu  w lodówce?
Wypróbowłam już sodę wysypana na spodeczku i pochłaniacz, który pomaga na dwa dni a później zapachy pozostają
Dorotka

Zgłoś nadużycie #2 1 października 2011, 23:17

Kayenn Kucharz
Nie mam tego problemu, bo zywnosc trzymam w zamykanych pojemniczkach, albo w miseczkach przykrywanych folia spozywcza. Ale z tego co gdzies czyttalam to dobrze umyc scianki lodowki woda z octem, a w lodowce trzymac cytryne z powbijanymi w nia gozdzikami.
Smacznego :) ))

Zgłoś nadużycie #3 5 marca 2012, 19:34

MrMrsSandman Lepię pierogi
Dość tanim sposobem jest filtr węglowy. Można kupić go za kilka złotych w drogeriach. Całkowicie usuwa zapachy w lodówce a wystarczy na ok. 30 dni. Pozdrawiam.
Kulinarne poszukiwania i domowe gotowanie. http://mrmrssandman.blogspot.com/

Zgłoś nadużycie #4 6 marca 2012, 15:26

editwil Obieram ziemniaki
Ja myję lodówkę specjalnym środkiem do lodówek. Bardzo tani bo 4 zł, ze spryskiwaczem a nazywa się Bluxx. Lodówkę myję przeciętnie raz na 2-3 tygodnie aby zawsze było w niej świerzo. Gdy nie chce mi się albo nie mam akurat czasu to doraźnym rozwiązaniem jest właśnie wspomniana sada z kawą mieloną :P Też nie wierzyłam w tą kawę, ale faktycznie działa. Lub herbata która też pochłania zapachy. Cytryna u mnie się nie sprawdziła

Zgłoś nadużycie #5 8 marca 2012, 15:54

misann7558 Obieram ziemniaki
Z własnego doświadczenia wiem, że im starsza jest lodówka tym bardziej przechodzi zapachami. Gdy miałam starą lodówkę(miała ponad 10 lat), rozmrażałam ją i myłam zwykłą wodą z dodatkiem dosłownie odrobiny płynu do mycia naczyń, a potem wycierałam do sucha szmatką. Stała tak nawet i pół dnia otwarta aż się w niej wywietrzyło i nie było nic czuć. Przy nowej lodówce robię to samo i nic mi nie zalatuje z niej, no chyba, że coś się w niej zepsuje, ale to rzadkość.

Zgłoś nadużycie #6 13 marca 2012, 13:22

magdamiko1991 Stoję na zmywaku
Ja używam specjalnych wkładów do lodówki, które niwelują nieprzyjemny zapach. Naprawdę działają i są w każdym markecie :)

Zgłoś nadużycie #7 30 kwietnia 2012, 18:13

benek56 Obieram ziemniaki
Polecam cebulę przekrojoną na pół, ewentualnie jabłko. U mnie w lodówce zawsze jest taka cebula - lodówka już wiekowa a przykrych zapachów nie ma. Ale z tego co wiem również polecane są ziarenka kawy
nie ma jak dobre  naczynia kuchenne w kuchni

Zgłoś nadużycie #8 27 listopada 2012, 19:33

Szatanica Stoję na zmywaku
Bardzo dobrym sposobem jest świeżo zmielona kawa na spodeczku. Polecam też mycie lodówki roztworem octowym i sodą oczyszczoną.

Zgłoś nadużycie #9 29 listopada 2012, 12:38

Berta Stoję na zmywaku
o tej zmielonej kawie też gdzieś słyszałam. może warto spróbować.

Zgłoś nadużycie #10 3 grudnia 2012, 16:56

halina52 Kucharz
Dorota naprawdę nie wiem dlaczego masz takie zapachy w lodówce , że co 2 dni musisz zmieniać sodę lub pochłaniacz. Musisz trzymać porządek w lodówce i żywność w pojemnikach , folii spożywczej.