Witaj na Forum kulinarnym Przepisy.NET

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

niedojrzałe awokado

Zgłoś nadużycie #1 1 stycznia 2011, 13:06

mala_miss Obieram ziemniaki
czy jest jakiś sposób, aby awokado było miękkie i dojrzałe? w sklepach często są twarde i nie nadają się np. do sałatki czy pasty...

Zgłoś nadużycie #2 1 stycznia 2011, 13:06

Laura Hoksa Moderator
aby awokado dojrzało, należy je owinąć w folię aluminiową i odstawić w ciepłe i ciemne miejsce. tak ocieplony owoc szybko dojrzeje

Zgłoś nadużycie #3 1 stycznia 2011, 21:16

gabrysia Stoję na zmywaku
A dlaczego awokado czernieje?

Zgłoś nadużycie #4 1 stycznia 2011, 21:25

kuchcik Stoję na zmywaku
Miąższ awokado zawiera dużo tłuszczu, który czernieje pod wpływem tlenu w powietrzu i światła. Jedyną metodą zapobiegania temu jest niezwłoczne natarcie cytryną zaraz po nacięciu i natychmiastowe zużycie.
Jeśli awokado zostało rozkrojone na długo wcześniej przed spożyciem, wówczas nie należy usuwać pestki. Zaleca się kłaść na talerzu połówki otwartą stroną, tak aby nie dochodziło do nich powietrze ani światło.

Zgłoś nadużycie #5 5 stycznia 2011, 21:41

PolskieSouthBeach Przypalam wodę
Mała miss - możesz też na 1-2 dni położyć awokado obok jabłka (w temp. pokojowej).

Zgłoś nadużycie #6 2 lutego 2011, 21:04

blagro1 Młodszy kucharz
Awokado by dojrzało należy je położyć z jabłkami lub bananami. Nie należy go kłaść do lodówki.

Zgłoś nadużycie #7 3 września 2011, 19:29

papryczka Stoję na zmywaku
Ja słyszałam o metodzie zawijania w papier (np. gazetę) i również chowania w ciemnym miejscu (czyli podobnie jak z tą folią aluminiową). I testowałam to - działa.