Witaj na Forum kulinarnym Przepisy.NET

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

jaja malowane-jakim sposobem???

Zgłoś nadużycie #1 15 marca 2011, 11:10

agata1722 Młodszy kucharz
już niedługo wielkanoc jak malujecie jajka gotowymi farbkami?, może domowymi sposobami- jeśli tak to jakimi; czy może kupujecie gotowe już pomalowane jajka ?? ? podzielmy się swoimi doświadczeniami i pomysłami

Zgłoś nadużycie #2 15 marca 2011, 11:27

magdusia231 Lepię pierogi
Ja tylko gotuję w łupinkach od cebuli, a potem kredkami. Ewentualnie najpierw nanieść ozdoby z wosku, ugotować i na koniec zeskrobać wosk. Od dziecka tak jest: mama mi kazała kiedyś obrać cebulę, żeby ugotować jajka, a ja wyrzuciłam łupinki, bo myślałam, że gotuje się w cebuli :)

Zgłoś nadużycie #3 15 marca 2011, 12:10

Izaa Kuchmistrz
ja także tradycyjnie w łupinach od cebuli...ale ostatnio gdzieś czytałam że, ponoć w fusach od kawy wychodzą takie ładnie beżowe... ;) trzeba spróbować

Zgłoś nadużycie #4 15 marca 2011, 19:55

no właśnie ja też w domu w łupinkaxh od cebuli nie mam dobrych doświadczeń co do kupnych farbek jakoś brzydko mi wychodzą robią się pęcherze. a z tymi fusami to też wypróbuje w tym roku. a i kiedyś jeszcze próbowałam takich koszulek na jajka ubierało się jajko i zanurzało we wrzątku ale też różnie to przywierało

Zgłoś nadużycie #5 15 marca 2011, 19:59

Gdzieś kiedyś czytałam, że można na zielono farbować, gdy się włoży do wody młode zboża i trawy - nie wyszło mi, może to działa tylko na bardzo jasne jajka albo trzeba poszukać konkretnych roślinek, a ja wzięłam pierwsze jakie znalazłam.

Zgłoś nadużycie #6 15 marca 2011, 21:35

też słyszałam o tym zielonym malowaniu zaczynam sądzić że to jakaś bajka jest dużo razy próbowałam i nie wyszło mi testowałoam jakieś zboże teraz nie pamiętam jakie, miete i trawę

Zgłoś nadużycie #7 15 marca 2011, 23:01

Różowy kolor można uzyskać gotując jajka w burakach. Chyba coś w tym jest, bo od buraków wszystko farbuje :)

Zgłoś nadużycie #8 16 marca 2011, 6:26

Abbra Kucharz
Ja też gotuję w łupinkach z cebuli , a potem ostrym nożykiem wyskrobuję wzorki :)
A tu kilka moich kraszanek :
http://mojekucharzenie.blox.pl/2008/03/Kraszanki.html
Kiedyś próbowałam gotować w płatkach ciemnofioletowej malwy - miały wyjść fioletowe jajka, a po ugotowaniu okazało się , że są ciemnozielone ;) Też pięknie wyglądały :)

Zgłoś nadużycie #9 16 marca 2011, 9:04

@Abbra: śliczne te Twoje drapanki :) A masz może zdjęcia zielonych jajek?

Zgłoś nadużycie #10 16 marca 2011, 12:01

Abbra napisał(a)

Ja też gotuję w łupinkach z cebuli , a potem ostrym nożykiem wyskrobuję wzorki :)
A tu kilka moich kraszanek :
http://mojekucharzenie.blox.pl/2008/03/Kraszanki.html
Kiedyś próbowałam gotować w płatkach ciemnofioletowej malwy - miały wyjść fioletowe jajka, a po ugotowaniu okazało się , że są ciemnozielone ;) Też pięknie wyglądały :)

pięknie wyglądają prawdziwy talent na to w tm roku postaram się dorównać a raczej podpacze i sprubuje zrobić na wzór, i z kolorami też potestuje troszkę a co mi szkodzi :)