Witaj na Forum kulinarnym Przepisy.NET

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

Fermentacja czosnku

Zgłoś nadużycie #1 15 kwietnia 2018, 20:30

jagodowa27 Stoję na zmywaku
Ostatnio dowiedziałam się, że w wyniku procesu fermentacji biały czosnek zamienia się w czarny. Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego produktu. Może ktoś z Was używał go w swojej kuchni? Jaki ma smak i aromat?

Zgłoś nadużycie #2 19 kwietnia 2018, 4:34

Donatello Stoję na zmywaku
Fermentacja trwa aż 60 dni, dzięki czemu ten czosnek nabiera bardzo charakterystycznych i unikalnych właściwości. Smak jest lekko słodkawy i łagodny. W zapachu można wyczuć nuty suszonych śliwek, grzybów i wanilii. Ponadto ma wiele prozdrowotnych właściwości i spokojnie można wrzucić go do kategorii żywności funkcjonalnej. Używałem go głównie podczas przygotowywania potraw azjatyckich, chociaż z tego co wiem można spokojnie włączyć go do kuchni polskiej.

Zgłoś nadużycie #3 19 kwietnia 2018, 7:11

bernard31 Stoję na zmywaku
Aktualnie czekam na przesyłkę z czarnym czosnkiem. Postanowiłem zamówić poprzez stronkę https://czarny-czosnek.pl/ , bo w sklepach stacjonarnych nie można go dostać. Według mnie produkt bezpośrednio od producenta ma gwarancję wysokiej jakości i całkowitej oryginalności. Na pewno przygotuję pieczoną kaczkę z sosem z czarnego czosnku, bo znalazłem ten przepis na blogu, który jest na tej stronie. Potrawa wygląda przepysznie! Czarny czosnek na pewno niedługo zawojuje rynek żywności funkcjonalnej z uwagi na swoje prozdrowotne właściwości.

Zgłoś nadużycie #4 6 maja 2018, 0:04

jagodowa27 Stoję na zmywaku
Sprawdziłam stronę, którą podałeś. Ku mojemu zaskoczeniu mają jeszcze inne produkty, które zostały stworzone na bazie czarnego czosnku. Dopiero teraz zdałam sobie sprawę jak bardzo ten produkt jest innowacyjny i ma tak szerokie zastosowanie. Skusiłam się i zamówiłam od nich preparat na odchudzanie, mam nadzieję, że się sprawdzi, bo do wakacji chciałabym pozbyć się kilku kilogramów.

Zgłoś nadużycie #5 6 maja 2018, 19:54

kiziolek Stoję na zmywaku
Znam ten preparat. Mogę potwierdzić, że rzeczywiście działa i warto go stosować. Nie ma sensu oszukiwać się, że dieta i ćwiczenia są wystarczające. Trzeba zadbać o prawidłowy metabolizm oraz efektywniejsze spalanie tkanki tłuszczowej, z tego względu stosowanie suplementu jest wręcz konieczne. Wychodzi na to, że czyjś pomysł odnośnie fermentacji białek czosnku okazał się mega przydatny.