Witaj na Forum kulinarnym Przepisy.NET

Oglądasz nasze forum jako Gość, co nie daje Ci pełnego dostępu do wszystkich opcji i możliwości forum.

Nie będąc zarejestrowanym, nie możesz także brać udziału w dyskusjach. Gorąco zachęcamy do darmowej rejestracji,
co umożliwi Ci pisanie wiadomości, branie udziału w sondach, zamieszczanie własnych zdjęć oraz dostęp do wielu innych udogodnień.

Rejestracja jest szybka i łatwa. Zarejestruj się.

ekspres do kawy

Zgłoś nadużycie #11 26 marca 2011, 21:01

muffingirl Żongluję naleśnikami
Ja mam ekspres ciśnieniowy, ma swoje wady i zalety. Wady to możliwość przygotowania jednorazowo 2 filiżanek kawy, konieczność pamiętania o opróżnianiu filtra i hałas (nie zrobisz kawy przy małym śpiącym dziecku, bo już jej nie wypijesz). Zaletą jest możliwość spieniania mleka. Nie ma też dzbanka do mycia. Fundusze też mają swoje znaczenie. Wybór należy do Ciebie.

Zgłoś nadużycie #12 28 marca 2011, 21:39

agata1722 Młodszy kucharz
tyle zamieszania to ja wolę już tradycyjnie zalewaną kawę i z głowy co prawda smak nie ten ale o wiele mniej problemu :)

Zgłoś nadużycie #13 30 marca 2011, 9:33

magdusia231 Lepię pierogi
Nie zgadzam się, że korzystanie z ekspresu jest problemem: wlewasz wodę, wsypujesz kawę i czekasz, potem przelewasz do filiżanki, w międzyczasie możesz pokroić ciasto lub ułożyć ciastka dla gości albo przygotować sobie śniadanie, jeśli pijesz kawę rano.

Zgłoś nadużycie #14 31 marca 2011, 20:37

halina52 Kuchmistrz
Ja mam ekspres do kawy i badzo rzadko korzystam z niego.

Zgłoś nadużycie #15 16 maja 2011, 11:27

tysia24 Obieram ziemniaki

takazwyczajna1 napisał(a)

Ja kopiłam sobie ostatnio ekspres do kawy . Jest świetny . Jednak kosztował dużo . Było wiele tańszych ale to nie to samo . Dobry ekspres to taki w cenie od 800 zł .

nie prawda nie trzeba wydawac na dobry ekspres do kawy takiej gory piniedzy ja kuplam za 350 i jest swietny

Zgłoś nadużycie #16 16 maja 2011, 11:28

tysia24 Obieram ziemniaki
a zeby kawa wyszla dobra to musi to byc kawa dobej jakosci najlepiej w ziarnach ja uzywam lavazy i miele przed zrobieniem kawy wtedy jaest najlepsza najswiezsza

Zgłoś nadużycie #17 30 stycznia 2012, 16:54

gosikaf Stoję na zmywaku
Poza tym kawa parzona przez ekspres do kawy ciśnieniowy jest łagodniejsza dla żołądka, dzięki temu że wrzątek przelatuje przez ziarna w krótkim czasie – wysysając smak a nie nadmiar kofeiny.

Zgłoś nadużycie #18 5 lutego 2012, 19:55

Kayenn Kucharz
Ja mam senseo i sobie bardzo chwale. Tylko oczywiscie jak wiecej gosci to troszke to trwa, bo po dwie filizanki trzeba robic. Wyjciem jest dzbanek typu termos i przygotowanie kawy chwilke wczesniej w wiekszej ilosci.
Smacznego :) ))