Poleć znajomym

Ekstrawagancje z chińskim agrestem.

Jak zbierać punkty?

Autor: (3668 pkt.)

Wyjątkowa uroda chińskiego agrestu, przemianowanego przez mieszkańców Nowej Zelandii na kiwi, powoduje, że lubimy go wykorzystywać w kuchni. Ten intensywnie zielony owoc z drobnymi, czarnymi i jadalnymi pestkami jest nie tylko piękny, ale smaczny i zdrowy. Kto raz spróbuje specyficznej i orzeźwiającej kwasowości zawsze wraca do kiwi. Przyrządza się z nich musy, lody, konfitury i chętnie kojarzy się z mięsem. Zawarty w owocach enzym powoduje, że nawet twarde mięso staje się kruche, delikatne i soczyste. Ten sam enzym sprawia, że owoców nie wolno łączyć z żelatyną bo nie skrzepnie. Na pewno niektóre panie się o tym przekonały. Można temu zaradzić, blanszując kiwi. Przegląd światowej kariery chińskiego agrestu zacznę od przepisu, autorstwa pewnego podchmielonego Irlandczyka, który nudził się przy barze w Nowej Zelandii.

Czas przygotowania:

Ocena:
Brak ocen

Składniki

  • Irish coctail z musem z kiwi.
  • 1 filiżanka zimnej kawy
  • 2 łyżki śmietanki
  • 0,5 szklanki whisky
  • 1 żółtko
  • 2 owoce kiwi zmiksowane
  • kostki lodu

Sposób przygotowania

  1. Podobno kiedyś znudzony irlandzki marynarz, siedząc po wachcie w barze, postanowił wyręczyć barmana przy mieszaniu koktajli. A, że niestety był już lekko podcięty, zamiast cytryn, zmiksował KIWI. Przelał mus do shakera i dolewał co miał pod ręka. Wystygłą kawę, śmietankę, jajeczko no i oczywiście szklaneczkę czarnego Johnnie Walkera. Dorzucił kostki lodu i trochę bawił się potrząsaniem shakera. Potem nalał sobie coctail z pianką i oniemiał z zachwytu. Sława Irish Coctail dotarła i na nasz kontynent !

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.