Poleć znajomym

Dżem z moreli i pomarańczy

Jak zbierać punkty?

Autor: (3390 pkt.)

Krajowe lub importowane morele są dostępne na rynku od kwietnia do września. W największej obfito­ści występują od czerwca do sierp­nia, wtedy też warto przygotować dżem, ponieważ morele są w tym okresie najtańsze. Dzięki nowoczes­nym środkom żelującym czas przy­gotowania dżemu został skrócony do minimum, co sprawia, że owoce zachowują większą ilość witamin.

Składniki

 • Porcja na 5 słoików (po 450 g każdy):
 • 1,25 kg moreli
 • 3/4 I soku z pomarańcz (z około 6 świeżych owoców)
 • 1,5 kg cukru
 • środek żelujący

Sposób przygotowania

 1. 1

  Odpowiednią ilość wody dopro­wadzić do wrzenia. Morele za­nurzyć w kilku porcjach w moc­no gotującej wodzie i od razu schłodzić w zimnej wodzie. Owoce obrać ze skórki i usunąć pestki. Przygotować 1 kg cukru.

 2. 2

  Cukier i środek żelujący wy­mieszać w garnku. Dodać sok pomarańczowy i dokładnie wymieszać. Dodać drobno pokrojone morele.

 3. 3

  Mieszankę szybko doprowadzić do wrzenia i ciągle mieszając gotować 5 minut na dużym og­niu. Dżem zdjąć z ognia i na­tychmiast wlać do uprzednio przygotowanych słoików. Słoiki dokładnie zamknąć i przecho­wywać w chłodnym pomiesz­czeniu. Przed użyciem słoiki należy dokładnie umyć w gorą­cej wodzie, a następnie wyt­rzeć je czystą ściereczką. Ot­warty dżem należy zużyć jak najszybciej.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

 1. halina52 11 sierpnia 2014, 19:43

  Smaczny dżem.