Poleć znajomym

Drink 'Wściekły Pies'

Jak zbierać punkty?

Autor: (866 pkt.)

Czas przygotowania:

Ocena:
Średnia 5/5 (1 głos)

Składniki

  • 18 ml wódki
  • gęsty sok malinowy
  • kilka kropel tabasco
  • szczypta pieprzu

Sposób przygotowania

  1. Cały sekret w przyrządzeniu wściekłego psa polega na wlaniu do kieliszków poszczególnych składników w odpowiedniej kolejności i z odpowiednią precyzją.

  2. Wbrew pozorom i pomimo wielu przepisów, mówiących o tym, aby najpierw wlać do kieliszka sok malinowy, a później delikatnie wlewać wódkę, najlepiej łyżeczkami, aby się nie wymieszała z sokiem, istnieje inny, bardziej profesjonalny i właściwy sposób przyrządzenia tego drinka. Do kieliszka wlewamy w pierwszej kolejności wódkę, pozostawiając nieco miejsca na sok, następnie wlewamy sok po ściankach, delikatnie przechylając kieliszek. Dzięki dużej różnicy gęstości i konsystencji obu cieczy, odpowiednio wlane nie wymieszają się ze sobą, a sok osiądzie na dnie kieliszka. Następnie należy wpuścić do kieliszka kilka kropel tabasco (około 3) i całość posypać z wierzchu szczyptą drobno mielonego pieprzu.

  3. Tak przygotowany drink pije się w całości, jednym łykiem. Nie należy go popijać. Wbrew pozorom, pomimo niebezpiecznie brzmiącej mieszanki tabasco, pieprzu i wódki, całość ostrego smaku niemal w całości jest zabijane przez znajdujący się na samym dnie i wypijany na samym końcu sok malinowy, który dodaje słodyczy.

Ocena:
Średnia 5/5 (1 głos)

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

  1. RafBag 29 sierpnia 2019, 11:56

    Świetny opis! Ja nawet nie przechylam kieliszka przy nalewaniu syropu, jeśli jest gęsty i tak osiada na dno. Wlewam prosto do kieliszka, nie po ściance żeby jej nie brudzić. Efekt widoczny na zdjęciu tutaj: http://koktajle-drinki.pl/shot/przepis-na-wsciekly-pies