Poleć znajomym

Deser pagoda

Jak zbierać punkty?

Autor: (5475 pkt.)

Czas wykonania: 30 min

30 min

 

Ocena:
Brak ocen

Składniki

  • kilka płatów ciasta won ton
  • bita śmietana
  • dowolne owoce (pokrojone w plasterki bez pestek)
  • olej z orzechów ziemnych do smażenia

Sposób przygotowania

  1. Podsmażyć won tony w głębokim oleju. Gdy się ładnie przyrumienia, ostroż­nie wyjąć je z tłuszczu i osaczyć na papierowym ręczniku. Na każdym płacie ciasta układać przygotowane owoce i dekorować je ubitą śmietaną. Następnie układać przygotowane warstwy jedna na drugiej, uważając, aby się nie poła­mały. Na ostatnim won tonie nie powinno być ani owoców, ani śmietany. De­ser oprószyć cukrem pudrem i od razu podawać.

  2. DOBRA RADA:

  3. Aby osiągnąć efekt „pagody", trzeba przed smażeniem obciąć brzegi won tonów, aby każdy kolejny był nieco mniejszy od poprzedniego. Ciasto won ton to ciasto na tradycyjne chińskie pierożki pod tą samą nazwą. W supermarke­tach kupuje się je już gotowe, pokrojone w kółka lub kwadraty. Zasadniczo nie odbiega ono od polskiego ciasta na pierogi i można je zrobić własnoręcznie w następujący sposób: mąkę (2 szklanki) z wrzątkiem (ok. 3/4 szklanki) wymie­szać łyżką, a kiedy przestygnie, wyrobić ręcznie przez kilka minut i odstawić, by odpoczęło. Ma powstać elastyczne ciasto, tak więc jeśli jest za twarde, trze­ba dolać wody, jeśli za mokre - dosypać mąki.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.