Poleć znajomym

Deser na Halloween

Jak zbierać punkty?

Autor: (5790 pkt.)

Składniki

  • 1 kg pszennej mąki (tortowa, krupczatka)
  • 1 kg cukru
  • 1 i 1/2 - 2 dag zmielonych goździków
  • tłuszcz do foremek i do nasmarowania blachy

Sposób przygotowania

  1. Mąkę, cukier i goździki razem przesiewamy i do­dajemy tyle wody, alby powstało dość luźne ciasto. Przekładamy do rondelka (najlepiej z nierdzewnej stali) i podgrzewamy, stale mieszając na maleńkim ogniu (najlepiej podłożyć płytkę ochronną). Wyra­biamy do chwili, gdy ciasto będzie elastyczne. W oryginalnym przepisie ciasto wykładamy do natłuszczonych foremek w kształcie kości (możemy wykorzystać także inne foremki) i odstawiamy na 2 dni w ciepłe suche miejsce, aby herbatniki podeschły. Herbatniki wyjmujemy z foremek, układamy na natłuszczonej blasze i skrapiamy wodą. Wsta­wiamy do nagrzanego piekarnika i pieczemy na złocisty kolor. Studzimy. Tak przygotowane „kos­teczki" przechowujemy przez dłuższy czas w szczel­nie zamkniętym naczyniu.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.